• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Kim jest medium

mediumMedium to osoba, która dostrzega świat duchowy i potrafi się z nim kontaktować. Zdolność do postrzegania zjawisk parapsychicznych, to pewnego rodzaj dar. Pewnie każdy wolałby mieć talent muzyczny czy sportowy. Jednak nie mamy na to większego wpływu.

 

czy każdy może być medium?

Zdolności medialnych nie można się wyuczyć. Można je rozwijać, jednak pewien talent należy posiadać.
Medium często postrzega świat duchowy już jako małe dziecko. Sporo osób zostaje medium wskutek traumatycznych wydarzeń życiowych. Są to różnego rodzaju poważne wypadki, gdzie osoba przeżyła śmierć kliniczną. Może to być poważna operacja, wypadek samochodowy, czy topienie się. Śmierć powoduje, że dusza opuszcza ciało i znajduje się przez jakiś czas po „drugiej stronie”. Taka śmierć trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Potem człowiek wraca do życia, najczęściej po reanimacji. Jednak odczucia i wizje, które przeżywa w takiej chwili człowiek, powodują, że z „tamtej” strony powraca już jako zupełnie inna osoba. Czuje i postrzega więcej, nie boi się już śmierci. Może kontaktować się ze światem duchów.

jak działa medium

Medium nie potrzebuje żadnego seansu spirytystycznego ze stolikiem, talerzykiem czy tabliczką, żeby skontaktować się z duchem. Jeżeli przychodzi osoba, która prosi o to, żeby nawiązać kontakt ze zmarłą osobą za pośrednictwem medium- to wystarczy, że medium nawiąże z nią połączenie na poziomie energii. Czasami może delikatnie dotknąć dłoni a czasami wystarczy patrzenie w oczy. Tak to prawda, że medium wpada w rodzaj transu. Jednak nie wygląda on jak na filmach, gdzie osoba robi się sztywna, wywraca oczami, trzęsie się czy mówi zmienionym głosem.

jak wygląda życie medium?

Inni ludzie najczęściej odbierają medium jako osobę inną, często słyszy też określenie, że jest dziwna. Spróbujcie sobie wyobrazić, że rozmawiacie z kimś, a za nim widzicie inne osoby (duchy) i słyszycie głosy, macie wizje. I widzicie i słyszycie to tylko wy. Medium zawsze będzie nieco inaczej patrzyło, czy zachowywało się niż „normalni” ludzie.
Aktywne medium nie ma w zasadzie prywatnego życia. O ile kontakt z ludźmi można ograniczyć, to z duchami jest to niemożliwe, bo przychodzą w dzień i w nocy. Trudno mu związać się z kimś „normalnym”, kto nie widzi, a tym bardziej z kimś, kto nie wierzy w duchy.

co może medium?

Do medium ciągną duchy, które potrafią wyczuć osobę mediumiczną z bardzo dużej odległości. Dusze najczęściej szukają pomocy. Są to przeważnie dusze osób, które zmarły i które nie wiedzą co się stało. Utknęły w strefie astralnej i nie mają ochoty albo boją się iść dalej. Medium może z takimi duszami nawiązać kontakt i odprowadzić je.
Głównym zadaniem medium jest więc niesienie pomocy duszom osób, które zmarły. Jednak równie często jak duchy, do medium trafiają osoby żyjące i pogrążone w żałobie. Nie mogą one pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby, bardzo za nią tęsknią i szukają kontaktu z tamtą stroną.

podobne przyciąga podobne

Medium może również leczyć (uzdrawiać). Jednak powinno posiadać wysokie wibracje, ponieważ uzdrawianie wymaga połączenia z innymi wysokowibracyjnymi energiami (nie są to duchy ze strefy astralnej) a dobre i mądre energie z wyższych poziomów. Zazwyczaj takie medium ma jednego przewodnika ze strefy duchowej, który pomaga mu, wspiera i przekazuje wiedzę.

Z medium, które jest nastawione tylko na zysk i aspekty materialne- dobre duchy nie będą chciały nawiązywać kontaktu. Tutaj też działa zasada, że „podobne przyciąga podobne”. Dlatego medium, które jest chciwe, egoistyczne, pełne gniewu- przyciąga również duchy złośliwe, które kłamią i szkodzą ludziom.

Słyszenie głosów oraz widzenie rzeczy, których nie widać to również oznaki opętania przez złe duchy (demony). Jak więc poznać czy ktoś jest medium czy jest opętany? Medium może bywać w kościele, modlić się, natomiast osoba opętana reaguje wstrętem i krzykiem na wszelkie święte symbole, na modlitwę.

moje dziecko widzi duchy

Dzieci posiadają często zdolności mediumiczne, które przeważnie z wiekiem słabną. Małe dziecko widzi duchy, rozmawia z nimi. Często komunikuje rodzicom, że widzi „pana” czy „panią”, ma niewidzialnego przyjaciela. Zazwyczaj jest przekonywane, że przecież „tam nic nie ma”i przestaje mówić o tym co widzi czy zamyka się w sobie i uczy się nie mówić o swoich doświadczeniach. Czasami przerażeni rodzice fundują dziecku wizytę u lekarza czy psychologa, chociaż dziecko nie boi się, jest pogodne i spokojne. Warto samemu sprawdzić czy dziecko fantazjuje czy faktycznie widzi świat duchowy. Spokojnie i bez wzbudzania sensacji i paniki rozmawiać z dzieckiem o tym co widzi i co słyszy. Spisywać te relacje, porównać, czy pokazać osobie, która zajmuje się ezoteryką.

O mediach powstało wiele filmów, także seriali. Z perspektywy domowego ekranu, może się wydawać, że życie medium jest interesujące. Każdy czasami chciałby wiedzieć i słyszeć więcej niż inni. Jednak na dłuższą metę, bywa to męczące. Jest sporym obciążeniem psychicznym (widzieć i słyszeć tragedie i smutek oraz mieć ciągły kontakt ze śmiercią) oraz fizycznym (częste budzenie w nocy).

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.