• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Magia ziół. Cykoria

Magia ziół. CykoriaCykoria. Otwiera na bezwarunkową miłość

Jeśli cykoria przyciąga twoją uwagę, to znaczy, że może ci pomóc. Jej zastosowanie jest szerokie, zarówno jeśli chodzi o zdrowie, jak i magię.

Jeszcze w XIX wieku na Litwie, wierzono, że powieszona na ścianie, chroni przed chorobami, zwłaszcza epidemiami. Zastosowanie lecznicze zostało potwierdzone w medycynie. Cykoria obniża poziom cholesterolu, działa przeciwzapalnie, żółciopędnie.


Poznasz ją bez problemu. Charakterystyczne kwiaty o przepięknym, lazurowym kolorze, sprawią, że nie można jej nie zauważyć. Po zerwaniu szybko więdną, zamykają się i zmieniają też odcień. Zbieraj ją rano, łatwiej ją rozpoznasz, ponieważ pod wieczór kwiaty zamykają się. Rośnie na łąkach, a zazwyczaj spotkasz ją przy drogach. Stąd jej oryginalna nazwa- „podróżnik”.

W czym może ci pomóc cykoria?

Jesteś zakochana, ale jesteście rozdzieleni. Nie widujecie się, nie macie kontaktu? Zerwij kwiaty cykorii i noś przy sobie.

Udajesz się na spotkanie w interesach? Cykoria zapewni, że nikt cię nie oszuka, a umowy, które podpiszesz, będą dla ciebie korzystne.

Jesteś przywiązana „do granic” do kogoś, żyć bez tej osoby nie możesz? Jest ci potrzebna do życia jak tlen. Ta osoba się z tobą nie kontaktuje, nie chce cię znać. Mimo to Ciągle o niej myślisz i po prostu „umierasz” jak jej nie słyszysz i nie widzisz. W takiej sytuacji, którą możemy określić jako „uzależnienie emocjonalne” od kogoś, również przyda się cykoria.

Ogromnie cierpisz, płaczesz, masz tylko jedno marzenie, żeby on/ona był przy tobie? Cykoria pomoże ci przezwyciężyć ten ból wynikający z niespełnionych pragnień i zaborczości.

Masz potrzebę kontrolowania innych? Nie umiesz zaakceptować, że każdy może robić co chce, nie musi spełniać twoich oczekiwań? Cykoria sprawi, że nie będziesz czuła już potrzeby obsesyjnej kontroli, dostrzeżesz i zaakceptujesz, że każdy ma prawo decydować o sobie.

Jesteś zazdrosna? Łapiesz się na tym, że zazdrość wpływa negatywnie na ciebie, że niszczy twoje relacje? Cykoria pomaga uwolnić się od zazdrości.

Jeżeli użalasz się nad sobą, dostrzegając tylko siebie i swoje nieszczęścia i beznadziejne życie. Wszyscy wokół wydają ci się okropni. Wydaje się, że w ogóle ich nie obchodzisz,a przecież ty tak się starasz. Chciałabyś, żeby inni zachowywali się inaczej, okazywali ci wdzięczność, interesowali się tobą. Cykoria pomoże ci pozbyć się tej „zachłanności”, ułatwi, ze skupisz się na sobie, a nie na innych. Nie będziesz stawiać wymagań i ostrych kryteriów innym, ale poczujesz szczęście i miłość, niezależnie od tego jak zachowują się inni ludzie.

I na koniec, jedno z piękniejszych działań cykorii. Pomaga otworzyć na bezinteresowną (bezwarunkową) miłość. Kochasz i nie oczekujesz wzajemności. Znajdujesz spełnienie i szczęście w tym, że po prostu kochasz.

Zerwałam cykorie, co mam z nią zrobić

Z cykorii możesz zrobić piękny bukiet i postawić w domu, jak również powiesić w przewiewnym miejscu.

Możesz zerwać same kwiaty i nosić przy sobie (w kieszeni, woreczku, portfelu). 

Zasuszoną cykorię możesz spalać w kadzielnicy, kominku, czy innym naczyniu. 

Sokiem z cykorii możesz nacierać ręce i stopy.

Cykorię możemy zbierać od lipca do września. Ważne są zarówno kwiatki, jak i korzeń. Idealnym czasem na zbieranie korzenia cykorii jest wrzesień i pora nowiu. Wtedy w korzeniu znajduje się najwięcej czynnych substancji.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.