• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Suszone kwiaty, zioła i ich energia

suszkiZasuszyłaś na pamiątkę pierwszą różę od chłopaka, ślubną wiązankę? Lubisz ją, ale kilka razy usłyszałaś, że suszone kwiaty nie sprzyjają dobrej energii w mieszkaniach. Czy to prawda? A jak jest z zasuszonymi ziołami? Zastanawiasz się jak najlepiej zebrać i suszyć zioła, żeby miały jak najlepszą energię?

 

feng shui odradza suszone bukiety

Feng shui mówi o martwej energii suszonych kwiatów (energii śmierci) i traktuje ją na równi z wypchanymi zwierzętami. Suszone bukiety pochłaniają dobrą energię, przynoszą nieszczęście.

Nie do końca jest to prawda. Przecież zasuszone wiązanki często kojarzą nam się z radosnymi wydarzeniami. Chcemy zachować jak najdłużej te wspomnienia i dlatego suszymy bukiety. O suszone bukiety z kwiatów należy jednak dbać. Jeżeli mamy z nimi pozytywne skojarzenia, wyglądają dobrze, nie stanowią zbiorowiska kurzu- to możemy je spokojnie przechowywać w mieszkaniach.

Jednak częściej suszone bukiety nie prezentują się ani atrakcyjnie ani zdrowo. Są pokruszone, wyblakłe i zakurzone. Takie wiązanki lepiej zniszczyć, najlepiej spalić w ogniu.

suszone zioła to nie to samo co suszone kwiaty

Wyjątek stanowią zioła. Suszone zioła mogą mieć kilka zastosowań. Służą do jedzenia i picia. Takie zioła suszymy krótko, nie wystawiamy zbyt długo na słońce.

Zbieramy tylko zioła zdrowe, w miarę możliwości wybieramy „najlepsze” egzemplarze. Ziół nie wyrywamy, najlepiej ścinać je specjalnie do tego przeznaczonym nożem albo sekatorem. Nie wybieramy się po zioła w deszczu, ani po deszczu. Największą magiczną moc będą miały zioła zbierane podczas pełni.

Najbardziej optymalne warunki przechowywania ziół to pomieszczenie suche, ciepłe, przewiewne i ciemne. Wilgotność sprawia, że tracą swój aromat.

magia suszonych ziół

Suszone zioła możemy również wykorzystać w celach magicznych. Używać jako kadzidła do spalania, wypełniać nimi woreczki. Przy takim zastosowaniu- zioła możemy przetrzymywać do roku. Cały rok spokojnie możemy też przechowywać palmy wielkanocne, poświęcone bukiety, gałązki z brzozy oraz jemiołę. Jemioła uznawana jest za odpromiennik. Najczęściej wieszamy ją pod sufitem. Należy koniecznie wymieniać ją co roku (najlepiej na Boże Narodzenie). Starą jemiołę najlepiej spalić.

zioła i bałagan? Wykluczone!

Jeżeli suszysz zioła i przechowujesz je w domu to powinnaś wiedzieć, że one nie znoszą bałaganu i brudu. Doskonale komponują się i współpracują w miejscach czystych, niezagraconych.

Podstawą jest, żeby zioła nie były zakurzone. Jeżeli przechowujesz w domu ponad rok suche wiązanki kwiatowe czy ziołowe i są one brudne- natychmiast je spal. Energia w domu i wokół ciebie powinna się natychmiast oczyścić i poprawić.  

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.