• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Wiosenna magia

c_200_150_16777215_00_images_dziewczyna.jpgPoczątek wiosny to magiczny czas. Słońce wchodzi w znak Barana i z każdym dniem jest cieplej i jaśniej. Dni między 21 a 25 marca były okresem w którym obchodzono różne święta religijne i duchowe. Słowianie zwali je Jare Gody i świętowali odejście zimy i nadejście wiosny. Sabat Ostara to wiccańskie święto zwane również małym sabatem. Obchodzone podczas równonocy, kiedy Słońce wchodzi w znak Barana. To idealny czas na rytuały, medytacje, modlitwy i czary. Prawie każdy wykonuje w tym czasie rytuały. Sporo osób nawet o tym nie wie.

sprzątanie

Dokładne i radykalne. Dawniej wierzono, że takie dokładne porządki przepędzą starą energię. Dodatkowo okadzano pomieszczenia specjalnymi ziołami. Sprzątając koniecznie uwzględnij wszystkie kąty i podłogi oraz okna. Mieszkanie warto okadzić białą szałwią, która świetnie oczyszcza. Następnie wywietrzyć i okadzić ziołami i kwiatami, które wprowadzą pozytywną energię (róża, truskawka, lilia, jaśmin).

malowanie jajek

Przetrwało do dzisiaj. Jednak mało kto wie, że malowanie jajek miało wnieść do domu nową i radosną energię oraz zapewnić pomyślność w nadchodzącym roku. Pisanki miały zapewniać zdrowie nie tylko ludziom lecz również zwierzętom, dlatego pocierano nimi chore miejsca lub grzbiety zwierząt.
Chcąc wzmocnić magiczne działanie jajek można namalować na nich runy albo skrypty runiczne.

topienie Marzanny

Kukła symbolizuje zimę i nagromadzoną w niej negatywną energię. Możesz zrobić swoją kukłę używając do tego patyka, kolorowych papierków, szmatek i tasiemek. Wstążki i papierki obwiąż wokół patyka i wrzuć do rzeki.

sianie rzeżuchy

Ewentualnie innych nasion, które szybko wykiełkują. To nic innego jak chęć przyciągnięcia bogactwa. Podczas siania dobrze wizualizować sobie, że wraz z kiełkami będzie się poprawiała nasza sytuacja materialna.

ozdabianie domu kwiatami i zielonymi gałązkami

Każde kwiaty przyciągają inna energię. Czerwone tulipany- miłość, żółte żonkile-pieniądze, astry-odcięcie się od przeszłości. Zielone gałązki przywołają radość.

zwróć uwagę na swój sen

Jeżeli przyśni ci się, że pozbywasz się jakichś rzeczy (albo ludzi)) ze swojego życia- to wróży to, że pojawią się nowe osoby i sytuacje. Jeżeli przyśni ci się, że walczysz, to oznacza to, że trzeba będzie się z czymś (kimś) zmierzyć w życiu i zawalczyć o swoje. Natomiast sen o miłości oznacza przemianę wewnętrzną.

spal stare problemy

Warto zapalić świece w pastelowych kolorach, w szczególności zieloną, żółtą, złotą. Przygotować karteczki i na każdej napisać jedną rzecz, której chcesz się pozbyć. Kartki należy spalić w płomieniu świec a resztki kartek rozrzucić na wietrze.

co jeszcze?

Warto przygotować potrawy z pieczywa, warzyw, owoców, jajek i miodu oraz zaprosić przyjaciół. W tym dniu ubierz się na zielono. Staraj się połączyć z przyrodą poprzez przebywanie wśród drzew i obserwowanie roślin i zwierząt.

Wiosna to czas początku, odradzania i zmian. Pora budzenia się do życia, przebudzenia z uśpienia. Rytuały pozwalają na szybsze pożegnanie się z zimowym zastojem poprzez oczyszczenie przestrzeni. Umożliwiają wkroczenie w nowy, cieplejszy czas z intencjami wzrostu, działaniami, które mają zaprocentować w przyszłości.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.