• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Oczyść siebie i dom paląc zioła

Klątwy i uroki. Choroby głowy i ciała. Nerwice. Nastroje depresyjne i agresja. Wszystkie są oparte na ciężkiej i negatywnej energii. Skąd ona się bierze w nas, wokół nas?
Częściowo sami ją wytwarzamy i gromadzimy. Nie oczyszczamy się codziennie. Mieliśmy stresujący dzień, coś nas zdenerwowało, pokłóciliśmy się z kimś. Możemy również „przejąć” ją od innych osób. Byliśmy w nocnym klubie, piliśmy alkohol, robiliśmy zakupy w wielkim supermarkecie. To proste przykłady, które można mnożyć. Mogliśmy również „paść” ofiarą klątwy czy uroku. Osoba, która ją zadała skierowała w naszą stronę wyjątkowo silną i negatywną energię. Jeżeli byliśmy akurat osłabieni- to mogliśmy ją przyjąć.

Czy znasz moc ziół?

Negatywne energie się kumulują. Tworzą czarne, chore miejsca przez które czysta i zdrowa energia nie może swobodnie przepływać. 

Oddaliliśmy się od medycyny ludowej. Prawie każdy z nas wierzy i stosuje leki na bazie ziół kupowane w aptece. Spróbujmy jednak powiedzieć statystycznej osobie, że może sama dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, że może sama sobie pomóc, bo wystarczy, że wyjdzie na łąkę, nazbiera ziół i odpowiednio je użyje. 

Ludzie stopniowo zapomnieli jaką siłę mają naturalne metody leczenia. Jaką moc mają powszechnie dostępne zioła. Nie są w stanie rozpoznać podstawowych gatunków ziół. Wolą nie wierzyć w uroki i klątwy, wolą łykać tabletki, które nie leczą przyczyny, ale łagodzą objawy. W rezultacie powracają do swoich „czarnych dołków”.

Moc spalanych ziół potrafi zaskoczyć. Jeżeli pragniesz zmian w życiu, a nie masz odwagi podjąć decyzji, to odpowiedni „zabieg” może zadziałać naprawdę szybko i skutecznie. Zwłaszcza jeśli jest wzmocniony przez inne żywioły. Zioła oczyszczające energie i spalone z konkretną intencją, np. przy ubywającym Księżycu, w Noc Kupały, w ognisku (albo w czystym kominku)- potrafią zadziałać bardzo szybko (od 1 dnia do 2 tygodni).

Obrzędy i rytuały związane ze spalaniem ziół znane są od wielu lat. Jak głosi legenda, Hipokrates głosił jak potężne dobroczynne właściwości ma kadzidło. Podobno uratował Ateny od zarazy, ponieważ palił odpowiednie zioła w tym mieście. 

W kościołach do dzisiaj oczyszcza się przestrzeń kadzidłem. To dobrze nam znane kadzidło- to nic innego jak tlące się zioła. Takie zioła podpalamy (od zapalniczki, świecy, nigdy od zapałki) i następnie gasimy, tak aby się tliły. Im gęstszy i czarniejszy dym wydzielają – tym cięższa energia nagromadziła się w pomieszczeniu. Jakie zioła można nazbierać, jak je przygotować i jak stosować?

Jakie zioła zbieramy?

Ziół oczyszczających, czyli usuwające negatywną energię, jest dość sporo. I jest nią nie tylko roślina szamanów- biała szałwia. 

W Polsce mamy przecież swój piołun. Działa nie tylko oczyszczająco ale i ochronnie. Niestety, zapach jaki wydziela podczas spalania, nie jest tak ładny jak w przypadku białej szałwii.

Ostrożeń warzywny zwany czarcim żebrem. Znany z tego, że oczyszcza dom z negatywnych energii. Ma silne działanie, polecany na odczynianie klątw i uroków. Jeżeli chcesz pozbyć się uroku czy klątwy, to wskazana jest kąpiel w tym zielu. Możesz zebrać ostrożeń sama, możesz kupić też suszone ziele w aptece i przyrządzić z niego wywar gotując w wodzie na małym ogniu przez około 10-15 minut. Taki wywar wlewamy do wanny z wodą i kąpiemy się w nim. Zanurzamy również głowę. Nie wycieramy się ręcznikiem, pozwalamy, żeby ciało ciału naturalnie wyschło. Wodę z wanny powinno wylać się o północy na rozstajnych drogach. Jednak mało kto jest na tyle odważny, żeby w środku miasta, o północy, z wiadrem pełnym wody, szukać rozstajnych dróg. Dlatego równie dobrze można wodę wylać do toalety. Po kąpieli niektórzy źle się czują, mają zawroty głowy, palpitacje serca, czują wielki lęk. To wszystko mieli w sobie. Po kąpieli wychodzi, należy przeczekać. Minie. Czasami jeden zabieg nie wystarczy i trzeba go powtarzać przez kilka dni.

Wrotycz. Mało znany, a szkoda. Ma silne działanie oczyszczające. Oczywiście można go spalać, a dym oczyści przestrzeń wokół ciebie. Wrotycz odwraca magię miłosną „zadaną” lubczykiem. Jeżeli podejrzewasz, że rzucono na ciebie „urok miłosny”- warto wykąpać się w wywarze z wrotyczu. Chcesz zapomnieć o kimś? Łyżkę kwiatów zalej szklanką wrzątku i pozostaw na noc. O wschodzie słońca połową naparu umyj twarz, szyję, piersi i okolice serca. Resztę naparu przecedź i powtórz obmywanie tego samego dnia o zachodzie słońca.

Lawenda. Warto nazbierać lawendy, ponieważ wyjątkowo pięknie pachnie i posiada właściwości wytwarzania dobrej energii. Stąd prosty wniosek, że najpierw przestrzeń oczyszczamy (np. piołunem, białą szałwią) a potem doładowujemy np. lawendą. Lawenda koi skołatane nerwy. Jeżeli nie możesz zasnąć albo budzisz się w nocy- również warto zapalić wieczorem w sypialni lawendę.

Jak przygotować zioła

Najlepiej zioła zrywamy wcześnie rano i przy ładnej pogodzie, lepiej żeby nie padało. Zrywamy całe roślinki (z łodygami). Związujemy w „bukiet” i wieszamy „do góry nogami” w przewiewnym miejscu. Suszą się około 2 tygodnie. Potem możemy zioła pokruszyć i wsypać każde osobno do szczelnych pojemników. Jeśli chcemy mieć kadzidła, to zioła jak najmocniej związujemy ze sobą bawełnianą nitką aż stworzą zbitą i zwartą gałązkę. Również suszymy.

Jak palimy zioła

Oczywiście zioła można pić. Wie o tym sporo osób. Chyba każdy „popija” co jakiś czas i zna działanie rumianku, mięty czy melisy. Jednak mało kto spala zioła i wie o tym, że dym jaki wytwarzają podczas spalania ma leczniczą moc.

Do spalania potrzebne nam będzie naczynie. Może być mosiężne, gliniane albo ceramiczne. Wsypujemy do niego swoją mieszankę i podpalamy. Zioła powinny się tlić. Jeżeli nie chcesz co chwilę podpalać ziół a uzyskać jednolity i dłuższy efekt spalania- to wówczas na dnie naczynia umieść specjalny węgielek i na niego wsyp zioła. W ten sposób zioła nie będą się palić a równomiernie tlić przez kilka godzin.

Z naczyniem możemy obejść całe mieszkanie wykonując ruchy okrężne, kręcąc naczyniem w lewą stronę. Przeprowadzone w ten sposób okadzanie, oczyszcza mieszkanie z negatywnej energii. Ze starych kłótni, bólu, gniewu, agresji. Również pomaga wypłoszyć negatywne byty. Możemy również okadzać ludzi i w ten sposób oczyszczać ich aurę.

Po oczyszczaniu ziołami należy dobrze wywietrzyć mieszkanie. Najlepiej zapalić białą świecę.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.