• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Podróże do światów równoległych

Wierzycie w to, że możecie istnieć nie tylko w naszym świecie, a wasze alter ego żyją w innych światach? Jeszcze niedawno takie teorie istniały jedynie w filmach i literaturze science fiction.

Większość ludzi uważa, że ma jedynie „ziemskie” życie. Niektórzy wierzą w reinkarnację, czy życie po śmierci. Mało kto zastanawiał się nad tym, że każdy z nas może mieć kilka (albo więcej) „żyć” równolegle, tzn. żyje w kilku światach jednocześnie.

Brzmi nieprawdopodobnie. Trudno uwierzyć, jeśli się samemu nie doświadczy takiej podróży. Co mówią na ten temat naukowcy? Co mówią ludzie? Jak wyglądają i jaki wpływ mogą mieć na nas światy równoległe?

Co mówi nauka o światach równoległych?

Do tej pory świat nauki wypowiadał się zdawkowo. Ostatnio naukowcy coraz częściej mówią i piszą na ten temat. Do 1919 roku fizycy w ogóle nie uznawali istnienia innych wymiarów. W 1957 roku pojawiły się pierwsze teorie głoszące, że światy równoległe istnieją i wzajemnie na siebie oddziałują (Profesor Howard Wiseman i dr Michael Hall oraz dr Dirk-Andre Deckert z Uniwersytetu Kalifornijskiego). Warto powołać się tutaj na słowa B. Greene (fizyka), który napisał, że: "[..] w każdym wszechświecie jest twoja kopia, która doświadcza jednego z rezultatów, myśląc – błędnie – że jej rzeczywistość jest jedyną rzeczywistością".

Zbiór wszystkich wszechświatów nazywamy multiwersum. Skoro czasoprzestrzeń jest nieskończona to prawdopodobnie zaczyna się powtarzać. W takiej koncepcji „my” również się „powtarzamy”, gdzieś tam istnieją kopie nas samych. Czy są to identyczne istnienia, czy czymś się różnią? Niektóre naukowe koncepcje zakładają, że żyjemy w przestrzeni mającej kilkadziesiąt wymiarów, a kilka z nich oraz czas są otwarte, a inne zakrzywione do rozmiarów atomowych, dzięki czemu oprócz naszego (trójwymiarowego świata) może istnieć wiele mu podobnych. W każdym z tych światów podejmujemy różne decyzje.

Jak wyglądają światy równoległe?

Robert Monroe podróżował do światów równoległych. Twierdził, że światy równoległe istnieją i możemy się do nich udać w ciele astralnym.

W naszym 3 wymiarze czas jest linearny, to znaczy, że istnieje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wszystko ma swój początek i koniec. Trudno nam zrozumieć, że czasu może nie być. Trudno nam pojąć, że „ja” jako ja mogę żyć w światach równoległych, w innych wymiarach.

Niektóre światy równoległe przypominają nasz świat, a niektóre zupełnie się od niego różnią. Jedne przypominają rzeczywistość, którą znamy z filmów fantasy, gdzie budynki zbudowane są z nieznanych nam materiałów, istnieją nowoczesne urządzenia. Inne światy wyglądają jak nasz ziemski, ale sprzed kilkuset lat. Niektóre są podobne, ale znajdziesz tam florę i faunę, której na próżno szukać na Ziemi, którą widzisz pierwszy raz.

Czasami wyglądamy identycznie jak w tym życiu, czasami jesteśmy młodsi albo starsi, a niekiedy mamy zbliżony, a nawet zupełnie inny wygląd zewnętrzny. Nie ma tutaj jakiejś reguły, nie jest to aż tak istotne, bo patrząc w świecie równoległym na swoje alter ego, które różni się diametralnie wyglądem zewnętrznym- nie ma to znaczenia dla naszej duszy, która od pierwszej chwili rozpoznaje w każdej kopii „siebie”.

Przeważnie mamy podobną pracę zawodową, jeśli tutaj jesteśmy np. lekarzem to w innych światach najprawdopodobniej również będziemy zajmować się leczeniem. Zawsze będą to czynności, które są nam bliskie również w tym świecie albo do których czujemy „sentyment”. Przykładowo w tym świecie możesz nie grać na żadnym instrumencie, ale uwielbiasz ponad wszystko np. skrzypce. Prawdopodobnie w świecie równoległym grasz na skrzypcach. I dlatego to jest niesamowite odczucie, gdy tutaj czegoś nie robisz i udajesz się do świata równoległego, gdzie okazuje się że doskonale to wykonujesz.

Często nosimy inne ubrania, ubieramy się w innym stylu. Tutaj możemy preferować wygodne i sportowe ubrania, a w innym świecie będziemy nosić szpilki i garsonki.

Zazwyczaj znamy „stąd” osoby, które spotykamy w światach równoległych. Często jest to ten sam partner (mąż), ale w innej rzeczywistości może zupełnie inaczej się zachowywać.

Przenosisz się do świata równoległego. Oczywiście „udaje” się tam dusza, dlatego jesteś niewidoczna i w tamtym świecie nikt cię nie widzi. Ty natomiast widzisz siebie, odbierasz swoje nastroje, uczucia. Masz świadomość, że to też jesteś ty, ale w innej rzeczywistości.

Kocham go w innym świecie

Magdalena przez cały „sen” przeszła w stanie ustawicznego zdziwienia. Znalazła się w firmie w której pracowała obecnie, jednak sam budynek wyglądał inaczej. Kilka osób znała, większości nie poznała. Szukała swojego komputera, jednak znalazła tylko urządzenie, którego nie umiała nawet włączyć. Zdenerwowana chciała poszukać szefa, ale nigdzie go nie było, postanowiła zadzwonić. Nie umiała obsługiwać „telefonu”. Zdenerwowana wyszła z budynku i wyszła na zewnątrz. Znalazła się w parku gdzie spotkała swoją koleżankę- Agnieszkę, którą zna z tego życia. Koleżanka bez słowa wzięła od niej „telefon” na którym telepatycznie wyświetliła kilka obrazów. Przypominały one nasze zdjęcia, czy filmy, ale nie do końca. Magdalena doznała szoku, ponieważ zobaczyła na nich siebie z mężczyzną, którego niedawno poznała. Byli tam kochającym się i szczęśliwym małżeństwem, mieli córkę. W obecnym życiu Magdalena miała innego męża i syna.

Potem Magdalena wróciła z tego świata. Nie może do tej pory zapomnieć tej wizyty, w szczególności obrazu i odczuć kochającej się rodziny, którą tam miała i za którą teraz tęskni.

Może jest tak, że osoba w której zakochaliśmy się po minucie, to bardzo bliska nam osoba w innym świecie. Osoba z którą jesteśmy tam bardzo szczęśliwi a nasza dusza po prostu ją natychmiast rozpoznała?

Po powrocie ze świata równoległego masz wiele pytań

Po pierwszej wizycie w świecie równoległym często wracamy załamani. Nie możemy zaakceptować, że nie jestem „ja jedna”, ale istnieję w kilku osobach. Magdalena również miała wiele pytań, na które ciężko znaleźć konkretną odpowiedź.

  • Czy jak umrze to jej dusza może przenieść się do innego wymiaru?
  • Na ile nasze istnienia w światach równoległych mają wpływ na obecne życie. „Bo właściwie miałam inny wymiar życia „materialny w tych światach, ale zawsze to byłam „ja”. Tak samo czułam, myślałam w podobny sposób, tak samo odczuwałam i podobnie się złościłam.”
  • Czy rozwiązanie jakiegoś problemu (np. z osobą, pracą, czy sytuacją) w świecie równoległym, wpłynie jakoś na rzeczywistość w tym życiu?
  • Dlaczego nie umiemy przenosić się do światów równoległych, nie mamy możliwości pozostania w wybranym wymiarze. A może jednak podróżujemy między wymiarami, ale robimy to nieświadomie?

Sen jako brama do równoległego świata

Ogólnie mało osób pisze, czy opowiada o swoich doświadczeniach z pobytu w światach równoległych. Może to wynikać stąd, że wizyty takie dla osób niedoświadczonych w podróżach astralnych, czy nieświadomych co się dzieje, mogą przypominać niezwykły sen.

Są różne rodzaje snów. Jeśli je badasz, interesujesz się nimi- to wiesz, że istnieją zwykłe sny (będące odreagowaniem przeżyć), sny „prorocze”, sny wizyjne oraz sny w których przenosimy się do innych wymiarów (światów).

Powiedzmy, że sen jest podróżą w której możemy wkroczyć w światy równoległe. Najczęściej odwiedzamy te linie czasowe, które są najmocniej związane z naszym ziemskim życiem. Prowadzimy tam życie, które jest zbliżone do tego, które wiedziemy tutaj.

Jak odróżnić czy to sen, czy wizja, czy realne przeżycie duszy?

Poznasz po odczuciach. Są one zupełnie inne w przypadku zwykłego snu a snu będącego podróżą. Wizyty w świecie równoległym pamięta się doskonale, pamięta się długo każdy szczegół. Zwykłe sny zazwyczaj zapominamy, a jeśli nawet pamiętamy je po przebudzeniu, to po kilku dniach, miesiącach, latach, zapominamy, albo stają się bardziej mgliste i nie wzbudzają w nas żadnych odczuć.

Po drugie, widzisz siebie jakby „z boku”. Jesteś obecna, ale niewidzialna. Masz całkowita świadomość tego co się dzieje. Pamiętasz swoje życie tutaj na Ziemi, a jednocześnie WIESZ że tam to też twoje życie. Odczuwasz całą sobą „tamtą” swoją inna wersję.

Czym się różni podróż we śnie do świata równoległego od świadomego snu?

W świadomym śnie, jak sama nazwa wskazuje, masz świadomość że śnisz, czyli wiesz, że to jest sen. Po drugie możesz kreować rzeczywistość w tym śnie. Jeśli jesteś w świecie równoległym nie możesz kreować tego co się dzieje, nie masz na to wpływu.

Głównym uczuciem jest tutaj zdziwienie. Dziwisz się jak wyglądasz, że nie umiesz obsługiwać niektórych urządzeń. Możesz szukać ludzi, których znasz z tego świata, ale oni niekoniecznie tam są, a jak są- to też mogą wyglądać inaczej. Porównujesz rzeczywistość, którą znasz z tego świata i dziwisz się, że tamta wygląda inaczej (choć podobnie).

Artyści i naukowcy byli i są mistrzami w takich podróżach

Podobno wielu znanych naukowców, odkrywców i artystów „sprowadziło” swoje wynalazki i dzieła właśnie z takich światów, wprost ze swoich przyszłych, czy alternatywnych ścieżek życia, które zwiedzali w światach równoległych. Szczególnie pisarze czy muzycy stali się „mistrzami” w takich podróżach. Dusza mówi symbolami, dlatego artyści są w stanie przenosić te komunikaty w swoje dzieła i twórczość.

Na razie temat światów równoległych coraz częściej poruszają filmy. Ostatnio temat pojawił się nie tylko w filmach scine-fiction, ale również w obyczajowych. Wystarczy wspomnieć o filmie „Królicza nora”, czy „Comet” w którym zobrazowano 6-letni związek bohaterów w światach równoległych.

Podróży do świata równoległego nie da się zapomnieć

Pozostają w nas odczucia i sugestywne obrazy. Czasami tęsknimy później za jakimś światem i za życiem jakie tam prowadzimy.

Może gdybyśmy mogli wybierać w jakim świecie chcemy żyć, umieli świadomie tam się udawać, to moglibyśmy efektywnie rozwiązywać nasze problemy w tym świecie?

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.