• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Wróżka Ewelina

W sidłach manipulatora

c_200_150_16777215_00_images_stories_rozwoj-duchowy_manipulator.jpgManipulator jest inteligentny, ma duże wyczucie. Wie co mówić i jak mówić. W rezultacie zafunduje ci jazdę na emocjonalnym rollercoasterze. Totalną huśtawkę, będziesz raz na dole (zdołowana), by za chwilę szybować na haju w górę. Ma wyjątkowy talent do rozpoznawania twoich słabych stron, wyczuwa je jakby posiadał szósty zmysł.
Na zmianę będzie wzbudzać w tobie poczucie winy, z przeświadczeniem, że jesteś wyjątkowa. Jak on to robi?

Potrafi słuchać, doskonale wie co lubisz, czego nie lubisz. Wyczuje twoje kompleksy, słabe strony. I będzie Ci mówił dokładnie to, co zawsze chciałaś usłyszeć. Nawet jeśli normalnie jesteś konkretna do bólu, to przestaniesz myśleć racjonalnie. Nawet jeżeli będziesz widziała i słyszała, że coś nie gra, miała wątpliwości, to on zaraz powie ci coś, co sprawi, że oniemiejesz, zapomnisz, rozczulisz się i będzie ci dobrze. Poczujesz się wspaniale i cudownie. Jednak tylko przez chwilę.

Jak działa manipulator

wie co mówić

Mówi, że jesteś dla niego najważniejsza na świecie, że ma tylko ciebie. W zasadzie bez ciebie zginie i przepadnie. Nie będzie miał po co żyć. Gdy zrywasz, to mówi, że się zabije, bo stracił sens życia. Poprzez słowa wywiera presję. Twierdzi, że chce tylko twojego dobra, że chce tylko twojego szczęścia. Brzmi pięknie. Jednak to tylko słowa. Bo gdy tylko spróbujesz mieć inne zdanie niż on, to słyszysz: „nie mogę na ciebie liczyć”, „ja dla ciebie zrobię wszystko, a ty nie”, „nie zależy ci na mnie, tak jak mi na tobie”.

komplementuje i dołuje na zmianę

Manipulator potrafi mówić cudowne komplementy. Dokładnie takie, jakie chcesz usłyszeć. Jednak on ma w tym cel. Bo robi to po to, żebyś ty zrobiła to, czego on chce. Zupełnie jakby ktoś przesłonił ci oczy i uderzył w głowę. Jesteś zaślepiona i ogłuszona na znaki ostrzegawcze. Zapatrzona i zasłuchana w niego. Jego słowa sprawiają, że spełniasz jego życzenia, że zgadzasz się na coś, na co nie masz ochoty. A gdy czasami chcesz powiedzieć „nie”, postawić na swoim- to on wtedy mówi takie rzeczy, że wzbudza w tobie poczucie winy. I znowu się zgadzasz.
Raz mówi ci komplementy, że czujesz się wspaniale. Ale za jakiś czas działa „w drugą stronę”. Umiejętnie. Raczej nie powie, że czegoś nie umiesz, czy źle wyglądasz. Ale zacznie opowiadać o byłej, która miała nogi jak modelka (a twoje akurat nie są doskonałe), albo o Kaśce, która tak tańczyła, że nikt nie mógł oderwać od niej oczu (a ty akurat tańczyć nie umiesz). Nie bezpośrednio, ale porównuje cię z innymi kobietami, przy których wypadasz blado. Wpadasz w kiepski nastrój. Idealny, żeby dostać się w sidła manipulacji. Teraz wystarczy jeden dobry komplement i zrobisz wszystko, czego on zażąda. Po co? Żeby udowodnić jemu (i sobie), że jesteś tak samo dobra albo lepsza niż jakaś Kaśka czy Monika o których opowiadał.

prawie zawsze kłamie

W małych i dużych sprawach. Zazwyczaj umiejętnie i bez mrugnięcia okiem. Ma w tym wprawę i tytuł mistrza.
Nawet jak go przyłapiesz na kłamstwie to się wyprze. A ponieważ doskonały z niego kłamczuch, to w pewnym momencie zaczniesz wątpić czy masz rację. Bo może przesadziłaś, może ci się tylko wydawało, może, może, może... Pamiętaj, manipulator wszystko przekręci na swoją korzyść, aż zupełnie zgłupiejesz.


Wróżka Ewelina

Wróżka EwelinaDoradzam w sprawach uczuciowych, rodzinnych, zdrowotnych, zawodowych oraz finansowych. Korzystam z kart Tarota, numerologii, run i wahadełka.

Nawet najtrudniejsze problemy można rozwiązać.
Nic nie dzieje się bez przyczyny
. Sprawdź.


obwinia cię

Wina nigdy nie leży po jego stronie. Zawsze to ty będziesz winna albo inni ludzie. Jeżeli nie zachowujesz się tak jak on chce, to mówi, że mu przykro, że go zawiodłaś, że nigdy ci tego nie wybaczy. Zawsze będzie siebie wybielał, zwalał winę na kogoś innego.

najczęściej narzeka

Wszyscy wokół są podli i go wykorzystują. Wchodzi w rolę ofiary. On taki dobry, chce jak najlepiej, walczy przeciw całemu światu, który uwziął się na niego. Potrzebuje twojego wsparcia. Mówi o tym, że gdybyś ty czegoś potrzebowała, to on zrobiłby wszystko. Ale to tylko słowa, które nie mają pokrycia w czynach. Bo jego wsparcia jakoś nie odczułaś realnie.

rzuca słowa na wiatr

Niesłowność. Obiecuje i nie dotrzymuje obietnic. Obieca ci wszystko. Mówisz, że chciałabyś z nim obejrzeć film, to powie: „Super pomysł, dla ciebie wszystko kochanie. Zabiorę cię sobotę do kina”. A potem zapomina. I jeszcze się dziwi jak mu przypomnisz.
Zazwyczaj obiecuje „gruszki na wierzbie”. Zabrałbym cię na egzotyczną wyspę, pojechałbym z tobą na koniec świata, pojedziemy razem na cudowne wakacje. Nie wierz mu. Nie wciągaj się w jego iluzje, bo boleśnie się rozczarujesz. On nigdzie cię nie zabierze, nawet siebie nie zabierze.

Wpaść w sidła manipulatora to pozwolić się komuś bawić swoją psychiką, emocjami i uczuciami. I często dawać się wykorzystywać, ponieważ manipulator prosi o przysługi, które przynoszą jemu korzyści, a tobie straty. Staniesz się osobą bezwolną, która pozwala na to, żeby partner miał kontrolę nad twoim życiem. Możesz stać się marionetką, która będzie chodzić tak jak życzy sobie partner.
Jeżeli raz pozwolisz jemu na manipulację, to będą kolejne. Za każdym razem mogą być poważniejsze, mocniejsze, głębsze. Będziesz coraz bardziej uległa i bezwolna. On będzie chciał coraz więcej i więcej. Dlatego ocknij się i nie ulegaj, powiedz: nie! Dopóki nie jest za późno i uciekaj od niego zanim przestaniesz być sobą.

jak sobie radzić z manipulatorem

Nie jest to łatwe. Wymaga przede wszystkim asertywności. Jeżeli twoje decyzje będą chwiejne- przegrasz. Jeżeli jesteś czegoś pewna, nie daj się wciągać w jego grę na emocjach. Nie dawaj się wciągnąć w dyskusje w których będzie cię atakował, czy wzbudzał w tobie poczucie winy. Manipulant prawie zawsze wymusza. Jest niecierpliwy i nie potrafi czekać. Dąży do konfrontacji. Będzie naciskał:”podejmij decyzję!”. Jeżeli będzie nie taka jakiej oczekuje, to ci wypomni, że „łatwo ci przyszło coś przekreślić, jego osądzić, oskarżyć”.
Dlatego nie podejmuj pochopnych decyzji. Jeżeli masz problem z asertywnością to graj na czas. To mu się nie spodoba. Jednak dlaczego nie miałabyś powiedzieć, że się zastanowisz, że pomyślisz.Ostatnio dodane artykuły przez: Wróżka Ewelina


Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.