• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Instrumenty Czarownicy

CzarownicaKażda szanująca się czarownica nie powinna rozstawać się z zeszytem w którym zapisuje wszystko, czego się nauczyła i przeżyła. Wpisuje w nim zastosowane zaklęcia, przebieg obrzędów, składniki receptur oraz ważne kontakty. Przede wszystkim odnotowuje w nim skutki swoich poczynań. Księga jest najlepszym podarunkiem dla nowego pokolenia czarownic.

 

Miotła - Składa się przeważnie ze szczotki wykonanej z brzozowych witek i trzonka zrobionego z jesionowego drewna, który można ozdobić według własnych upodobań (zamsz, piórka). Miotła służy do usuwania złej energii. Właśnie od zamiatania rozpoczyna się wiele rytuałów Wicca.

 


Różdżka - Dzięki niej można nadać kierunek energii zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Służy także do przywoływania Bogini. Może być wykonana z kryształu, ale równie dobrze ze zwykłej gałązki drzewa. Należy jednak pamiętać, żeby dostosować rodzaj drewna do znaku zodiaku danej osoby.

Athame (magiczny sztylet obosieczny) - Jako kierownik energii, łączy źródło nieskończoności- nieba, gwiazd oraz powietrza z energią Matki Ziemi. Athame jest nazwą tradycyjnego sztyletu z Wicca. Można go jednak zastąpić kryształową różdżką, mieczem lub gałązką drzewa. Przy zrywaniu gałązki należy pamiętać o podaniu celu tej czynności oraz pozostawieniu podarunku pod drzewem ( owoc, moneta).

Bolline (nóż) - Jest to przyrząd używany przy zbieraniu ziół, wycinania trzonu miotły lub wycinania symboli na świeczkach.

Pentagram albo pentakl - Jest to symbol w kształcie pięcioramiennej gwiazdy. Ramię na górze skierowane jest w stronę nieskończoności. Kolejne ramiona symbolizują (od prawej) wodę, ogień, ziemię, powietrze. Przestrzeń w środku pentagramu symbolizuje własność człowieka. Krąg otaczający gwiazdę oznacza nieskończoność i ochronę. Może być wykonany za pomocą programu komputerowego.

Pentakl - zdobi krąg, symbolizuje wiecznie odnawiające się cykle (równowagi, życia, śmierci, odrodzenia). Służy do wzywania Bogini i przywoływania duchów.

Kociołek - Znalezienie odpowiedniego nie jest proste. Warto porozglądać się na bazarach, w sklepach z antykami lub w trakcie konferencji Federacji Pogańkiej. Odprawia się przy nim rytuały. Podczas pełni księżyca służy do odczytywania przeszłości i przepowiadania przyszłości.

Świece - Służą do oznaczenia czterech stron kręgu: wschodu, południa, zachodu oraz północy. Mogą być to świece ołtarzowe lub zwykłe świeczki. Należy pamiętać, żeby zawsze mieć ich zapas. Dobrą praktyką jest także zbieranie ogarków, które przerabia się na nowe świece. Nie marnuje się wówczas zawartej w nich mocy i energii.

Kielich - Łączy w sobie cząstkę męską i żeńską. Czara symbolizuje kobietę, a athame mężczyznę. Korzysta się z niego pod koniec rytuału, pijąc wodę, wino lub świeży sok. Może być wykonany ze srebra, brązu, złota lub mosiądzu.

Dzwonek - To przedmiot oczyszczający energię. Służy także do przywoływania Bogini, dlatego lepiej gdy ma ładny zapach.

Taca - Musi być dość duża, bo to na niej znajdują się narzędzia niezbędne przy każdym rytuale. W Wicca powierzchnia na której się pracuje nazywana jest ołtarzem. Nie ma w niej nic świętego, święty jest natomiast cel działań. Przed rozpoczęciem rytuału należy ją obmyć i pobłogosławić.

Kadzielnica i trociczki - Oryginalne kadzielnice bywają bardzo drogie. Ich rolę z powodzeniem pełnić mogą mosiężne pojemniki na doniczki zawieszone na łańcuszkach. Na jej dnie powinno znaleźć się trochę soli lub piasku, następnie odrobina drewna drzewnego. Po rozgrzaniu dodać należy sproszkowane zioła lub kryształki wonnej żywicy. Wszystkie składniki zastąpione mogą być trociczkami. Podczas przywoływania żywiołu powietrza, kadzielnica powinna znajdować się w kręgu po wschodniej stronie stołu.

Mata - Służy do klękania lub siadania, głównie na świeżym powietrzu.

Biała świeca ołtarzowa - Symbol Bogini, który umieszczany jest po lewej stronie ołtarza.

Czarna świeca ołtarzowa - Symbol Boga, który umieszczany jest po prawej stronie ołtarza.

Zwykła świeczka - Symbol ognia, który umieszczony jest po południowej stronie ołtarza.

Dzbanek z wodą - Symbol żywiołu wody, który umieszczany jest po zachodniej stronie ołtarza.

Dzbanek z solą - Symbol żywiołu ziemi, który umieszczany jest po północnej stronie ołtarza.

Pusta miseczka - Służy do mieszania wody z solą

Zapałki/zapalniczka

Gasidło do świec

Ściereczka do oczyszczania dłoni

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.