• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Zdrada przez Internet

Zdrada przez internetCzy internetowy flirt to już zdrada?
Randka w ciemno...

AfirmacjeNie jesteście idealną parą, ale zawsze myślałaś, że jesteście ze sobą szczęśliwi. Teraz zaczynasz mieć co do tego pewne wątpliwości. Twój ukochany coraz później chodzi spać, prawie nie rozstaje się z komputerem, nie spuszcza z oka telefonu komórkowego. Do tego zauważyłaś, że często usuwa historię odwiedzonych stron i stare wiadomości na poczcie. Nagle pojawiły się hasła blokujące dostęp do jego laptopa i telefonu. Zaczynasz czuć się mniej ważna od komputera i komórki? To wszystko może oznaczać, że twój partner zawarł, niebezpieczną dla waszego związku, cyberznajomość...

Czy internetowy flirt to już zdrada?

Zdrada kojarzy nam się z kłamstwem i nielojalnością. Jeżeli więc przyjmiemy, że każda forma nieuczciwości względem swego partnera jest zdradą, jest nią niewątpliwie ta, którą dopuściliśmy się w wirtualnym świecie. Ból związany z utratą zaufania do ukochanej osoby jest przecież jak najbardziej realny.

Wirtualna sieć stwarza wiele możliwości poznania nowych osób. Pomaga w tym poczucie anonimowości. Sprawia ono, że nie musimy bać się konsekwencji swoich słów i zachowań. Dlatego też, w wielu przypadkach, wszelkie opory, jakie mielibyśmy w prawdziwym życiu, znikają z chwilą zalogowania się na forum, komunikatorze gadu-gadu bądź chatcie. Kwestie takie, jak odległość, wygląd czy status społeczny przestają mieć znaczenie. W sieci każdy może stworzyć dla siebie nową tożsamość. Stąd o poznanej przez Internet osobie wiemy dokładnie tyle, ile sama chce nam o sobie powiedzieć. Nie widzimy jej w codziennych sytuacjach, nie wiemy jak wyglądają jej relacje z otoczeniem. Przez to idealizujemy osoby poznane w sieci. Do tego stopnia, że zaczynamy uważać, iż są lepsze od naszych aktualnych partnerów.

Randka w ciemno...

Szukanie drugiej połówki za pomocą internetowych serwisów randkowych czy też zawieranie znajomości na chatach i forach nie jest obecnie niczym niezwykłym. Problem zaczyna się, gdy romansów i flirtów przez Internet szuka osoba będąca już w stałym związku. Poprzez nową znajomość najczęściej kompensuje sobie to, czego brakuje jej u swego rzeczywistego partnera. W grupie największego ryzyka są pary, u których wygasł ogień namiętności. Wówczas może się zdarzyć, że osoba spragniona erotycznych doznań będzie ich szukała w Internecie. I nie ma co się oszukiwać, na pewno je tutaj znajdzie. W wirtualnej sieci seks jest wszechobecny. Lecz gdy liczy się jedynie dreszczyk emocji i chęć przeżycia przygody, wierność traci na wartości. Początkowo niewinna rozmowa szybko może zejść na temat przeżyć i marzeń erotycznych. A stąd już niewielka droga do tzw. cyberseksu. Poza tym niewinny flirt, który z biegiem czasu przeradza się w namiętny romans, wcale nie musi istnieć wyłącznie w sferze wirtualnej. Należy pamiętać, że zdrada w Internecie jest często wstępem do zdrady fizycznej.

Jak poradzić sobie z wirtualną zdradą?

Czy można uniknąć cierpienia i rozczarowania? Pewnym sposobem jest wyznaczenie granicy dopuszczalnego zachowania się w sieci. Jasne określenie co wolno, a czego nie. Na jakie kanały i strony możecie wchodzić, jakich tematów nie wolno wam poruszać. Wydaje ci się, że narzucanie sobie takich ograniczeń to przesada? Pomyśl jednak czy nie  lepiej wspólnie określić na co można sobie pozwolić w Internecie, niż żyć w niepewności i zacząć na każdym kroku kontrolować partnera? Zwłaszcza, gdy ten coraz częściej wymienia w waszych rozmowach imię osoby poznanej w sieci. W pewnym momencie zaczyna do tego stopnia żyć życiem swego wirtualnego obiektu uczuć, że okłamuje cię, by spędzić z nim trochę czasu. To powinno dać ci do myślenia. Najtrudniejsza i jednocześnie najlepsza w tej sytuacji jest szczera rozmowa z partnerem. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by podjąć ten trudny temat, porozmawiaj o tym najpierw z kimś, do kogo masz zaufanie. Internetowa zdrada nie musi być przecież początkiem końca. Gdy obie strony chcą pracować nad związkiem jest bardzo duża szansa na wyjście z zaistniałego kryzysu obronną ręką. Jedno jest pewne: nie możesz tolerować kłamstwa i nieuczciwości. Tak w świecie realnym, jak i w wirtualnym zasługujesz na to, by być „ tą jedyną”.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.