• FaceBook
 • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Związek

Związek to relacja dwóch osób, które łączy uczucie albo zależność. Poważny związek opiera się na miłości, wyznawaniu tych samych wartości i podobnym odbiorze świata i ludzi.

W udanym i szczęśliwym związku znajdziemy: wsparcie, zaufanie, bezpieczeństwo, szacunek, intymność, namiętność, zaangażowanie. Im więcej macie połączeń w sferach fizycznej, serca i umysłu- tym związek jest bardziej udany.

W każdym związku pojawiają się kryzysy. Mogą wywołać je zazdrość, zdrada, obwinianie partnera i wiele innych zachowań.

Może mówisz: ten związek mnie niszczy, ten związek nie ma sensu ? Pamiętaj, że kryzysów nie da się zupełnie uniknąć. Należy je przezwyciężać i rozwiązywać.

Na naszej stronie przeczytasz o problemach występujących w związkach, o tym jak dbać o związek, dowiesz jak go utrzymać oraz jak powinien wyglądać udany związek.

 • annas

Piękne niedobrego początki, czyli jak zaczyna się uzależnienie od partnera

uzaleznienieMożna się uzależnić od wielu rzeczy. Każdy wie, że narkotyki, alkohol, nawet internet czy słodycze mogą uzależniać. Jednak czy można uzależnić się od partnera? Jak najbardziej! I jest to bardzo poważny problem, który powoduje, że relacja jest zaburzona. Zamiast odczuwać wsparcie, miłość, spełnienie- mamy istną huśtawkę emocjonalną w której euforia miesza się ze złością, agresją i bólem.

Czytaj więcej

 • annas

Typy mężczyzn na portalach randkowych

Typy mężczyzn na portalach randkowychZałożyłaś sobie konto na portalu randkowym. Znajomi wprawdzie ostrzegali, że „tam sami zboczeńcy albo oszuści”- to jednak chciałaś sama się przekonać. Nowa osoba dostaje sporo wiadomości i propozycji. Powoli zaczynasz „ogarniać” wirtualny świat randek. A po jakimś czasie doskonale rozpoznajesz typy mężczyzn korzystających z portali randkowych.

Czytaj więcej

 • annas

Stres przed rozwodem

Stres przed rozwodemStres przed rozwodem? Pomóż sobie

Podjęłaś decyzję i w końcu złożyłaś pozew o rozwód. Poczułaś ulgę. Najchętniej chciałabyś, żeby rozprawa odbyła się zaraz, natychmiast. Niestety, trzeba czekać. Zazwyczaj 3-4 miesiące, czasami dłużej.

Oczekiwanie powoduje, że zaczynasz myśleć, pojawiają się zupełnie nowe i gwałtowne emocje. Często złość pomieszana z ulgą. Masz ataki gniewu, którego nie potrafisz już stłumić. Przychodzi też wielki żal, że się nie udało. A przede wszystkim ogromny strach.

Jak to będzie? Jak doczekać do sprawy rozwodowej nie wariując z nerwów? Jak sobie poradzić z takim stresem?

Czytaj więcej

 • annas

Czy on mnie wykorzystuje?

czy on Czy on Cię wykorzystuje ?

Na początku związku idealizujemy swoich partnerów. Najczęściej przymykamy oko na wady, optymistycznie wierząc, że „jakoś się ułoży”. Czasami jesteśmy tak zakochani, że nie dostrzegamy nie tylko żadnych wad, ale również tego, że nasz partner nas wykorzystuje.

Czytaj więcej

 • annas

Dlaczego nie mogę się zakochać?

paraDlaczego nie mogę się zakochać?

Edyta podekscytowana opowiadała, że rozwiodła się z mężem, bo zakochała się w Marku. Po roku rozstała się z Markiem, bo zakochała się w Jacku. Magda słuchała coraz bardziej zdziwiona, aż zapytała: nie pojmuję, dlaczego niektórzy ludzie tak łatwo się zakochują, a inni tak rzadko albo wcale?

Czy fakt, że nie możesz się zakochać, świadczy o tym, że nie możesz otworzyć serca? Czy może oznacza, że boisz się zaangażować, bo zostałaś zraniona? Może tak być, ale niekoniecznie...

Czytaj więcej

 • annas

Sama po rozstaniu? Może ktoś nowy...

samaSama po rozstaniu?

Związek się rozpadł i zostałaś sama. Jednak sama być nie chcesz. Być może źle się czujesz, a może jest tak, że wszyscy wokół powtarzają ci: znajdź sobie kogoś, poczujesz się lepiej... Terapeuta zapytał, czy się z kimś umówiłaś po rozstaniu. I nagle dotarło do ciebie, że przecież minęło już kilka miesięcy, a ty nawet nie pomyślałaś o spotkaniu z jakimś mężczyzną.

Kiedy zacząć życie „od nowa”? Kiedy najlepiej zacząć umawiać się na randki? Od razu po rozstaniu? Czy może lepiej poczekać? I jak długo?

Czytaj więcej

 • annas

Czy my do siebie pasujemy?

ParaCzy my do siebie pasujemy?

Karolina, 35 lat, po rozwodzie. Przyczyna rozstania? Odpowiada, że to: ”niezgodność charakterów”, „okazało się, że zupełnie do siebie nie pasujemy”.

Większość rozstań kończy się oficjalnym stwierdzeniem: „my nie pasujemy do siebie”, „on/ona do mnie na pasuje”. Co to jest właściwie to dopasowanie? Czy gwarantuje ono trwałość i szczęście w związku?

Czytaj więcej

 • annas

Ślub w plenerze

Ślub w plenerzeŚlub w plenerze to świetny pomysł

Nie podoba ci się pomysł zawierania ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego? Uroczysta i urzędowa atmosfera nie każdemu pasuje do wizji romantycznego ślubu. Zazwyczaj marzymy o tym, by składać przysięgę małżeńską w jakimś wyjątkowym miejscu typu plaża, wyspa, zabytkowy pałac, dworek czy stylowy ogród.

Czytaj więcej

 • annas

Dostałam kosza od faceta

Dostałam kosza od facetaDostałam kosza od faceta

Spodobał ci się mężczyzna. Wysyłałaś subtelne sygnały. On reagował przychylnie, chociaż sam nic nie inicjował. Mimo to nie mogłaś już dłużej czekać.

Czytaj więcej

 • annas

Mój facet ma przyjaciółkę!

przyjaciólkaSytuacja prawie zawsze wygląda podobnie. Poznałaś mężczyznę, zaczynacie się spotykać. A tu nagle okazuje się, że on ma przyjaciółkę. Podobno łączy ich „tylko” przyjaźń. Albo inaczej. Jesteś w związku z mężczyzną, a on nagle zaczyna przyjaźnić się z jakąś kobietą. Podobno to tylko dobra koleżanka. A jednak czujesz się niepewnie, gdy on się z nią kontaktuje.

Czytaj więcej

 • annas

Rozstanie. A miało być tak pięknie...

c_200_150_16777215_00_images_stories_zwiazek_zlamane_serce.pngRozstanie

W końcu się z nim rozstałaś. Miałaś robić co chcesz, miałaś być szczęśliwa. Miałaś zmienić swoje życie. Miałaś... Oczywiście może tak być. Każda sytuacja ma dwie strony. Jeżeli potrafisz być sama, nie odczuwasz „braków”, a samotne wieczory cię nie przerażają... Jeżeli umiesz sobie radzić również od strony „praktycznej”- jest dobrze.

Czytaj więcej

 • annas

Jak rozwiązać kryzys w małżeństwie

kryzysMowa tutaj o kryzysie, który spotykamy w wieloletnich związkach. Jego objawy to wzajemna obojętność, poczucie obcości, kłótnie, brak seksu itp. Alkoholizm, przemoc, czy zdrady- to już nie kryzys, ale powód do rozstania, bo zazwyczaj nie ma co ratować ale trzeba ratować siebie przed współuzależnieniem i byciem „ofiarą”.

Jak rozwiązać kryzys w związku? Oczywiście najprostszym sposobem jest wizyta u terapeuty w poradni. Możecie jednak samodzielnie spróbować zażegnać kryzys. Jeśli w waszym związku źle się dzieje (tym bardziej jeśli nie wiesz dlaczego tak się dzieje) to nigdy nie poddawaj się od razu, nie uciekaj, ale podejmij próbę uratowania tego związku.

Czytaj więcej

 • annas

Czy to kryzys małżeński?

czy Na początku małżeństwa nawet drobne różnice zdań nie przeszkadzają prawdziwej miłości i wzajemnej fascynacji. Gdy dopada nas proza codziennego życia, a różowe okulary przesłoni szarość codziennych dni- ekscytacja opada i zaczynamy dostrzegać, że coś się zmieniło. To co kiedyś nam się w nim tak podobało- zaczyna nas drażnić. W drastycznych przypadkach on się zmienia. Widzimy, że np. woli spotkania z kolegami, zbyt dużo pije, słucha we wszystkim swojej mamy, nie interesuje się domem albo okazał się pracoholikiem. To są chociaż konkretne powody- na które możesz zrzucić oznaki pojawienia się kryzysu.

Czytaj więcej

 • annas

Czy usunąć byłego ze znajomych na Facebooku

Czy usunąć byłego z FacebookaCzy usuwać byłego ze znajomych na Facebooku?

Rozstałaś się z partnerem. Pozostała znajomość na Facebooku. Czy usunąć go ze znajomych? Masz wątpliwości co zrobić.

Może wydaje Ci się to dziecinne, bo przypomina zachowanie małych dzieci z piaskownicy, które zrywając kontakt mówią „zabieram swoje zabawki i idę do domu”.

Czytaj więcej

 • Wróżka Renata

Gdzie Go poznać?

kobietaPróbujesz poznać interesującego mężczyznę i ciągle nic? Liczyłaś na portale randkowe i wieczorne wyjścia do klubów, ale stwierdziłaś, że „to nie to”, bo wprawdzie poznałaś tam wielu mężczyzn jednak na portalach randkowych trafiłaś na samych desperatów, a w klubach na imprezowiczów, którzy szukali tylko przygody, a nie miłości. I to ciągle nie był ten właściwy. Można się zniechęcić, zwłaszcza, jeśli przeżyłaś już sporo takich nieszczególnych doświadczeń i kilka razy się rozczarowałaś.

Czytaj więcej

 • annas

On mnie nie chce

dziewczynaOn dał ci do zrozumienia, że między wami nic nie ma i nic nie będzie? Powiedział, że cię nie chce?
Niezależnie od tego, czy byliście parą, czy nie, to jeśli byłaś w nim zakochana- to odrzucenie boli. Bo urażona zostaje duma, a twoje poczucie wartości drastycznie spada. Czujesz się idiotycznie i zazwyczaj jeśli prosiłaś, czy zabiegałaś o to uczucie, to zwyczajnie się wstydzisz.

Czytaj więcej

Nie kocham go już, ale nie umiem odejść

smutnaJesteś w związku partnerskim, czy małżeńskim w którym nie ma już miłości? Mieszkacie razem, nawet razem jeździcie na wakacje, a i wspólne rozmowy też nie należą do rzadkości. Wprawdzie najczęściej planujecie i omawiacie sprawy organizacyjne związane z zakupami, dziećmi, czy mieszkaniem... ale komunikacja jest. I związek również. Tyle że pozorny.

Fizycznie razem (chociaż nie do końca, bo zazwyczaj nie ma seksu), a „duchowo” całkowicie osobno. Nie ma miłości, nie ma bliskości, za to jest chłodno i obojętnie. Nie masz ochoty już nic „naprawiać”, bo próbowałaś i nic się nie zmieniło. Nie masz też ochoty na trwanie w takim związku. Ale odejść też nie umiesz. Dlaczego?

Czytaj więcej

Tak bardzo za nim tęsknię

Nie widzisz go, a może rozstaliście się. Chociaż nie chcesz- to tęsknisz. Zaczyna boleć. Pierwsza myśl: zapomnieć, żeby nie bolało. Zabić, stłumić, wymazać, wyrwać i podeptać. Byle nie czuć. Jednak zapomnieć się nie da. Bo jeśli tęsknisz, to ta osoba jest dla ciebie ważna, znalazła miejsce w twoim sercu. Z serca nie da się tak po prostu wyjąć odczuć, wspomnień i zapomnieć. Przyjmij do wiadomości, że nie zapomnisz. Jedyne co możesz zrobić, to spróbować poradzić sobie z bólem, ze swoimi uczuciami i emocjami.

Czytaj więcej

 • annas

Gdy On się często obraża

Zwróciłaś mu uwagę? Może mu coś wypomniałaś, ośmieliłaś się coś przypomnieć? Powiedziałaś coś z czym on się nie zgadza? Nie chcesz zrobić tego, czego on oczekuje? A może tylko krzywo się spojrzałaś, może zbyt obojętnie, za zimno? Powodów może być wiele, a wszystko sprowadza się do tego, że on nie dostaje tego, czego oczekuje. I od razu się obraża!

Czytaj więcej

 • annas

Randki po 40-stce

randkaDo tej pory randki kojarzyły ci się z okresem liceum i studiami? Myślałaś, że te odległe czasy już nie powrócą, bo przecież minęło już kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt lat. Czasami wprawdzie oglądałaś stare zdjęcia i powracałaś do nich we wspomnieniach. Jednak tak naprawdę, to stopniowo zapomniałaś, jak to jest denerwować się przed pierwszym spotkaniem zastanawiając się jakie zrobisz na nim wrażenie i jak to jest wyczekiwać na telefon od niego po pierwszej randce. Bo myślałaś, że to wszystko przeminęło, jest już za tobą, gdzieś w dalekiej przeszłości i w mglistych wspomnieniach.

Czytaj więcej

Znaczenie symboli

 • Nowi doradcy
 • Stali doradcy
 • Współpracownik
 • Dostępny przez telefon
 • Dostępny przez SMS
 • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.