• FaceBook
 • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Związek

Związek to relacja dwóch osób, które łączy uczucie albo zależność. Poważny związek opiera się na miłości, wyznawaniu tych samych wartości i podobnym odbiorze świata i ludzi.

W udanym i szczęśliwym związku znajdziemy: wsparcie, zaufanie, bezpieczeństwo, szacunek, intymność, namiętność, zaangażowanie. Im więcej macie połączeń w sferach fizycznej, serca i umysłu- tym związek jest bardziej udany.

W każdym związku pojawiają się kryzysy. Mogą wywołać je zazdrość, zdrada, obwinianie partnera i wiele innych zachowań.

Może mówisz: ten związek mnie niszczy, ten związek nie ma sensu ? Pamiętaj, że kryzysów nie da się zupełnie uniknąć. Należy je przezwyciężać i rozwiązywać.

Na naszej stronie przeczytasz o problemach występujących w związkach, o tym jak dbać o związek, dowiesz jak go utrzymać oraz jak powinien wyglądać udany związek.

 • annas

Czy jemu na mnie zależy?

Pytanie może wydawać się banalne. Prawie każdy powie, że to przecież widać, czuć i słychać. Naprawdę? Okazuje się, że na początku znajomości sprawa wcale nie jest taka oczywista. Gdy kobieta się zakocha zaczyna widzieć to co chce, a to co niewygodne często odsuwa na bok. Nie chce dostrzegać, że jemu na niej nie zależy. Ciągle tłumaczy jego zachowanie i znajduje tysiące usprawiedliwień. A to że wstydliwy (i to tak, że nie złapie nawet za rękę), a to znowu, że zapracowany (i to tak bardzo, że nie ma czasu odpisać na SMSa), nie mówi komplementów (bo on nie umie wyrażać uczuć).

Czytaj więcej

 • Wróżka Renata

Gdy on jest nieśmiały

Zastanawiasz się czy dojrzały mężczyzna może być taki nieśmiały, że nawet jeśli mu się podobasz to nie zrobi nic, żeby nawiązać z tobą kontakt? Owszem. Tak jest. On nie zrobi nic. Twoja obecność go wręcz paraliżuje, sprawiając, że on kompletnie nie ma siły na jakikolwiek krok. Nieśmiały mężczyzna w dodatku zazwyczaj udaje, że na ciebie nie patrzy.
A jeśli się odważy, to i tak czujesz dystans. On jest ostrożny. A ty długo nie wiesz czy jemu zależy, czy może cię nie dostrzega. Jak więc poznać czy on jest nieśmiały, czy może mu po prostu nie zależy?

Czytaj więcej

 • annas

Rozstanie. Kiedy on odchodzi

On odszedł. Kiedy zostajesz porzucona, to staje się nieważne, że nie dogadywaliście się, że często się kłóciliście. Nieistotny jest nawet fakt, że ta miłość już powoli wygasła. Porzucona kobieta przestaje myśleć racjonalnie. Emocje biorą górę, a w głowie masz jedną myśl: porzucił mnie, zostałam sama. Co teraz?
Z pewnością czujesz ból, bo rozstanie to rodzaj dotkliwej straty. Wspólne wspomnienia, plany, życie. To trochę tak jakby umarła część ciebie. Nie możesz spać, jeść, boisz się porannego wstawania. Czujesz, że nie masz po co żyć.

Czytaj więcej

 • annas

Czy umiesz się kłócić?

kłótniaKłótnia nie musi być zła. W zasadzie często ożywia związek, a faza pojednania sprzyja często nawiązaniu bliskości między partnerami. Jednak tylko wtedy, gdy umiecie się kłócić i robicie to we właściwy sposób.

Oczywiście, że najlepiej się nie kłócić. Jednak jeśli mieszkasz z nim pod jednych dachem, spędzacie wspólnie sporo czasu, to nie ma mocnych. Raz na jakiś czas pokłócicie się. Choćby dlatego, że w pracy było tego dnia fatalnie, nie mogłaś powiedzieć co myślisz i nie wyładowałaś swoich emocji. Przychodzisz do domu. Wystarczy błahostka. On znowu zostawił swoje portki na kanapie, albo postawił buty na środku, że oczywiście wchodząc do domu zaraz się o nie potknęłaś. Wtedy wybuchasz. 

Czytaj więcej

 • annas

Moc wypowiadanych słów. Jak mówić komplementy?

komplementyKiedyś myślałam, że najważniejsze w życiu są czyny, czyli pokazywanie swoich odczuć i myśli poprzez to co robimy. Byłam przekonana, że słowa są w większości zbędnym dodatkiem. Jednak z czasem przekonałam się jak wielka jest moc słów i że jedno dobre słowo wypowiedziane przez osobę, która jest dla nas ważna i wypowiedziane w odpowiedniej chwili- potrafi mieć ogromny wpływ na czyjeś życie.

Wprawdzie często myślałam o jakiejś osobie pozytywne rzeczy, ale trudno było mi to wypowiedzieć. Dlaczego tak było? Dlaczego łatwiej jest przeważnie milczeć, albo nawet kogoś skrytykować, niż powiedzieć komplement? Czym właściwie jest komplement i jakie skutki wywołuje wypowiedzenie kilku miłych i szczerych słów pod czyimś adresem? Czy mężczyznom i kobietom warto mówić te same komplementy?

Czytaj więcej

 • annas

Na zewnątrz skała a w środku..? Maski a twoja prawdziwa twarz

W życiu gramy swoje role. W pracy rolę szefa, albo pracownika, a domu rolę męża, czy żony. Scenariusz narzuca nam w większości samo życie, często natomiast sami kreujemy sposób w jaki gramy.

Małe dziecko jest autentyczne, jest sobą. Potem gdy zostaje skrzywdzone, szybko uczy się technik mających uchronić je przed bólem zadawanym przez inne osoby. W dorosłe życie wkracza już z całkiem solidną maską, albo całym zestawem masek na każdą okazję.

Czytaj więcej

 • annas

Jakich kobiet nie lubią mężczyźni?

Jest tyle różnych rad, porad i wskazówek dla kobiet. Dosłownie Internet zalewają setki artykułów w których czytasz jak masz się zachować i co robić, aby oczarować mężczyznę. I jeszcze więcej z obszernej serii pt. jak go zdobyć, albo jak być idealną kobietą dla niego?
A gdyby spojrzeć z drugiej strony? Czyli określić co robić, żeby go do siebie kompletnie zrazić i sprawić, że ucieknie. Może warto sprawdzić czy przypadkiem nie robisz wszystkiego, żeby go do siebie zniechęcić?

Czytaj więcej

Kiedy mężczyzna nie może stworzyć trwałego związku?

Kiedy mężczyzna nie może stworzyć trwałego związku? Pierwsze zauroczenie i myśl: to ta jedyna, idealna partnerka dla mnie. Jednak w miarę gdy się angażuje w relacje z tą kobietą to okazuje się, że jego złudzenia stopniowo pryskają jak bańka mydlana. On zaczyna myśleć: Ona nie jest jednak taka jak myślałem. Nie jest jednak dla mnie. Takie sytuacje powtarzają się, jakby istniał jakiś jeden wzór, schemat. Dlaczego mężczyzna nie może stworzyć udanego związku? Czy przyczyna tkwi w tych kobietach? A może w tym, że niewłaściwie ocenia sytuację, może myli miłość z pożądaniem? 

Czytaj więcej

 • Wróżka Renata

Przeciwieństwa się przyciągają? O związku introwertyka z ekstrawertykiem

przeciwienstwaNietrudno zauważyć, że ludzie dzielą się na śmiałych, towarzyskich i otwartych oraz na tych wycofanych i skrytych. Ci pierwsi mają mnóstwo znajomych, ciągle gdzieś pędzą, a ci drudzy chętnie spędzają czas samotnie, np. w domu z książką.
Ekstrawertycy i introwertycy, bo o nich mowa to dwa różne światy, są jak ogień i woda. Przeważnie ciężko im wzajemnie się zrozumieć. A co się dzieje, gdy ekstrawertyk zakocha się w introwertyczce? Jest to prawdopodobne, bo przecież przeciwieństwa się przyciągają, a to co odmienne często nas fascynuje i pociąga. Ale co dalej? Czy mogą się dobrze porozumieć na każdej płaszczyźnie, a później stworzyć udany związek? Czy świadomość różnic w typach osobowości pomaga w zaakceptowaniu odmienności i nawiązaniu trwałej relacji?

Czytaj więcej

 • annas

Jak skutecznie się komunikować?

Czasami starasz się z kimś dogadać, bardzo chcesz wywrzeć na nim dobre wrażenie. Wydaje ci się, że jasno formułujesz myśli, nawet przygotowywałaś się w domu do tego spotkania układając sobie co powiesz i jak się zachowasz. Tymczasem okazuje się, że rozmowa się nie klei. Masz wrażenie jakbyście mówili w innych językach, albo odbierali na innych falach. Jeśli wówczas czujesz się zagubiona i myślisz, że coś źle robisz, albo że twój rozmówca jest niekontaktowym gburem- to niekoniecznie tak jest. Bo dobrze wiedzieć, że 
INNY SPOSÓB MYŚLENIA= INNY STYL MÓWIENIA= TRUDNOŚCI W POROZUMIEWANIU

Czytaj więcej

 • Wróżka Ewelina

Zazdrość. Jak z nią żyć?

ZazdrośćNie ma chyba osoby, która chociaż kilka w razu życiu nie poczuła zazdrości. Ten niepokój, nagłe „kłujące igiełki” i towarzysząca często złość, kiedy denerwujemy się na partnera, a przez naszą głowę przebiegają negatywne myśli i czarne obrazy: On już mnie nie kocha, nie interesuje się mną, nie jestem dla niego ważna, nie pożąda mnie tak jak kiedyś. Oczami wyobraźni już widzisz jego z inną kobietą podczas czułej rozmowy, czy intymnej sceny. 

Czytaj więcej

 • annas

Psychografologia. Poznaj partnera czytając jego pismo

Pismo odzwierciedla naszą osobowość, wiele mówi o naszych pragnieniach, zaletach oraz wadach. Skoro z odręcznego pisma można określić charakter i temperament człowieka- to z pewnością można również lepiej poznać partnera. Jednak, aby to zrobić, musisz zdobyć odpowiednią próbkę pisma, co nie jest wcale prostą sprawą. W dobie komputerów, smsów, chatów- nikt już przecież nie pisze odręcznie listów. Wprawdzie możesz poprosić partnera o taką próbkę, ale z pewnością nie będzie to banalnie proste i może wymagać trochę inwencji z twojej strony. Zobaczmy jednak co możesz z niej wyczytać.

Czytaj więcej

 • Psycholog, ezoteryk

Sposób na udany związek

mgr psycholog Anna ZgierskaSposób na udany związek
mgr psycholog Anna Zgierska

Na samym początku znajomości z wymarzoną osobą, przydarza nam się zakochanie. Czujemy fascynację, która często miesza się z niepewnością i zakłopotaniem. Myślimy, że to cudowna, najpiękniejsza relacja, którą utrzymamy długimi latami. Kiedyś przychodzi jednak czas powrotu do rzeczywistości , a tym samym spojrzenia na swojego partnera inaczej.  Co mam na myśli? Nawet najlepiej rokujące związki, mają z czasem jakieś "ale", wypadają z rytmu i przestają funkcjonować w poczuciu szczęścia. Czym tak na prawdę odznacza się dobry związek? Co go tworzy oraz spaja?  Z psychologicznego punktu widzenia harmonijny związek obfituje w pozytywne wydarzenia, które są wynikiem działania i zaangażowania obu partnerów.  Zaangażowanie sprawia, że potrzeby stron są regularnie zaspokajane, tworząc zewnętrzną i wewnętrzną równowagę w codziennym funkcjonowaniu.

Czytaj więcej

 • mgr Anna Gilewska

Luźny związek. Co oznacza taki układ?

mgr Anna GilewskaLuźny związek. Co oznacza taki układ?

Rytuał na
przyciągnięcie miłości
W twoim życiu pojawił się ktoś wyjątkowy. Wreszcie masz kogoś, z kim chcesz spędzać wolny czas, kogo chcesz przedstawić znajomym i z kim na pewno.. nie chcesz planować przyszłości. Niby dlaczego masz to robić? Niczego nie brakuje wam do szczęścia, wasz seks jest niesamowity a do tego oboje cieszycie się niezależnością i swobodą. Nie kłócicie się o to, że on obejrzał się za jakąś dziewczyną na ulicy. Nie istnieje w waszym układzie pojęcie zdrady, bo daliście sobie przyzwolenie na widywanie się i sypianie z innymi ludźmi. Do tego oboje chcecie wyglądać dla siebie atrakcyjnie i seksownie. Wasz związek można określić słowami: namiętny, energetyczny i... luźny.

Czytaj więcej

 • mgr Anna Gilewska

Toksyczny związek - czy jesteś jego ofiarą?

Nerwowa kobietaToksyczny związek
Co zatruwa relacje międzyludzkie?

Nie znali się długo przed ślubem, ale Jan zapowiadał się na wspaniałego męża. Bardzo zabiegał, by Jadwiga zgodziła się przyjąć jego oświadczyny. Tak też się stało. To, co Jadwidze zapowiadało się na szczęśliwy związek, szybko przerodziło się w drogę przez mękę. Jan okazał się pijakiem, który potrafił w tydzień przepić większość skromnej pensji. W dzień wypłaty często nie wracał do domu, woląc bawić się z kolegami. Jadwiga była sama. Na jej głowie spoczywało gospodarstwo, dom i wkrótce troje dzieci. Z tych czasów pamięta dobrze wesele znajomych, na którym Jan ani razu na nią nie spojrzał.

Czytaj więcej

Znaczenie symboli

 • Nowi doradcy
 • Stali doradcy
 • Współpracownik
 • Dostępny przez telefon
 • Dostępny przez SMS
 • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.