• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Czy dać mu drugą szansę?

szansa„Zerwał ze mną z dnia na dzień. Tak po prostu przestał się ze mną kontaktować. Gdy do niego zadzwoniłam- to powiedział, że mnie lubi, ale nie kocha. Płakałam, nie chciało mi się żyć. Nagle on po miesiącu odezwał się do mnie. Powiedział, że żałuje, że za mną tęsknił i żebyśmy dali sobie drugą szansę. Na początku się ucieszyłam. A teraz nie wiem co robić”. Historia Moniki jest typowa. Powodów zerwań jest sporo. A rozstania i powroty nie są żadną bajką. To życie. Co zrobić, gdy on chce wrócić? Chce żebyście znowu byli razem. Bo przemyślał, bo zatęsknił, żałuje. Czy dać mu drugą szansę?

czy tobie zależy?

Odpowiedz sobie na pytanie czy tobie na nim zależy. Czy już o nim nie myślisz, przestał cię interesować i zapomniałaś o nim. Nie interesuje cię jak sobie radzi, czy kogoś ma, co myśli i co czuje. Jeżeli już o nim nie myślisz rano, wieczorem, w ciągu dnia, jeżeli jesteś w stanie zainteresować się kimś innym, normalnie żyć bez niego. To nie dawaj mu drugiej szansy. Bo po co?

Jeżeli jednak cały czas o nim myślisz, tęsknisz za nim, cały czas coś do niego czujesz- warto to przemyśleć. Tutaj wszystko zależy od tego z jakiego powodu się rozstaliście. Jaki był powód rozstania?

zmiana sytuacji

Mogła zmienić się sytuacja. On nie akceptował twojego trybu życia. Nie pasowała mu twoja praca w której musiałaś często wyjeżdżać. Teraz zmieniłaś pracę na bardziej spokojną. Może dzieliła was spora odległość i spotkania były za rzadkie? Teraz on się przeprowadził i mieszkacie blisko siebie. Powód rozstania przestał istnieć.
Czasami rozstanie powoduje, że uświadamiamy sobie, że nie umiemy bez siebie żyć. Taka rozłąka tylko nam potwierdza, że na kimś nam bardzo zależało, że to była najważniejsza osoba w naszym życiu. Jeżeli tak jest, to druga szansa wprawdzie nie zagwarantuje sukcesu, jednak sprawi, że znowu będziesz szczęśliwa i poczujesz, że warto żyć.

brak dobrej komunikacji

Czasami przyczyną rozstania są nieporozumienia. Często są zbudowane na domysłach. Zwłaszcza jeżeli on (albo ona) są skryci i jawnie nie okazują tego co naprawdę czują, nie mówią tego co myślą. Gubimy się w niejasnościach, snujemy domysły. Unosimy się ambicją (skoro jemu nie zależy- to mi też, nie będę się narzucać). Niejasności stają się coraz większe, przekształcają się we wzajemne pretensje, oskarżenia, a później w kłótnie albo równie męczące milczenie. W końcu któraś z osób stwierdza, że do siebie nie pasujecie, że taki związek nie ma sensu. Czas, kiedy zostajecie sami, sprzyja przemyśleniom. Zwłaszcza kiedy potraficie wyciągnąć wnioski. Nie tylko o tym, co partner zrobił źle, ale zwłaszcza o tym, gdzie sami popełniliście błąd. Większa świadomość i dojrzałość powoduje, że warto dać drugą szansę.

on cię okłamał

Istnieje wiele kłamstw z których każde ma nieco inne oblicze. Jednak wszystko zależy od ciebie. Od tego czy jesteś mu w stanie wybaczyć, że cię okłamał. Niektórzy twierdzą, że w dzisiejszych czasach wszyscy kłamią, a inni w ogóle nie tolerują kłamstw. Tylko ty sama znasz odpowiedź na to pytanie. I musisz sobie odpowiedzieć szczerze. Najlepiej poczuć czy w twoim sercu nie ma już bólu spowodowanego tym co on zrobił. Czy nie ma w tobie lęku, że zrobi to ponownie. Jeżeli czujesz, że wybaczyłaś, zrozumiałaś i nie masz żalu- daj jemu drugą szansę.

nie byłaś dla niego ważna

On dbał tylko o siebie. Był tak zapatrzony w siebie, że miałaś wrażenie, że czasami nie istniejesz. Najważniejsza była jego praca, jego zainteresowania i jego problemy. Czułaś się jak dodatek. On miał akurat wolną godzinę, w piątek pomiędzy 15 a 16 i mógł się spotkać. Ty miałaś się dostosować, bo to on jest zapracowany.
Miałaś wrażenie, że wolny czas woli spędzać ze swoimi kolegami niż z tobą. Nie liczył się z twoim zdaniem. Zawsze musiał postawić na „swoim”. Nie uznawał żadnych kompromisów. Ciągle był zajęty swoimi sprawami i problemami. Czułaś się coraz bardziej nieważna. Jednak on twierdzi, że zrozumiał i się zmienił. I to widać. Jednak nie patrz tylko na to co mówi. Słowa to tylko słowa. Ważne są czyny! Nie ułatwiaj mu zadania, niech pokaże ci, że się zmienił, że jemu zależy. Oczywiście tobie również powinno zależeć, jednak związek wymaga równowagi w dawaniu i braniu.

on był agresywny

Wyzywał cię, ośmieszał? Może uderzył? Teraz mówi, że się zmienił, że żałuje. Wątpliwe, żeby się zmienił.
Jeżeli dasz mu drugą szansę, to licz się z tym, że na początku uda mu się zapanować nad agresją, będzie nawet milszy niż kiedykolwiek i z pewnością będziesz zachwycona taką zmianą. Jednak nie będzie sobą i prędzej czy później nie wytrzyma i wybuchnie. Czy warto ryzykować?

miał nałogi

Alkohol, narkotyki, seks, hazard. Z takich nałogów nie wychodzi się szybko. Powodują nieodwracalne zmiany w psychice. To duże ryzyko. Nie warto dawać drugiej szansy, bo znowu czeka cię „powtórka”. Nałóg zawsze będzie na pierwszym miejscu i  nie wygrasz z nim. 

zdradzał

Zdrada zawsze boli. Niektórzy nie są w stanie jej wybaczyć. Czy zdradził raz, czy więcej? Jakim jest „typem” mężczyzny? Czy podrywa kobiety, nie umie im się oprzeć? Tak łatwo się nie zmieni. Jeżeli zdradzi cię drugi raz, znowu będzie tak samo bolało.

odszedł do innej

Zostawił cię dla innej. Chyba najgorsze, co może spotkać kobietę. Nie dosyć, że rozpada ci się związek, to również zaczynasz czuć się gorsza. Jemu nowy związek nie wyszedł więc postanowił wrócić. Jesteś jak „produkt zastępczy”, po który można sięgnąć gdy brak kogoś lepszego. Prawdopodobne, że za jakiś czas znowu zostawi cię dla innej. Skoro raz już tak postąpił, to oznacza, że nie traktował ciebie ani waszej relacji poważnie.

Reanimacja związku nie jest prosta. Wymaga dużego zaangażowania od obojga partnerów. Osoba, która została zraniona powinna wybaczyć. Zapomnieć nie można, jednak nie należy wracać do „złych” wspomnień, rozdrapywać „ran”. Najważniejsza jest jednak szczerość i wzajemna komunikacja pomiędzy partnerami. Otwartość w wyrażaniu tego co czują, czego pragną, czego się boją.
Same słowa jednak nie wystarczą. Trzeba jeszcze zmienić je w działanie. Nie wystarczy, że on kupi czerwoną różę i prześle ci piosenkę o tym jak bardzo cię kocha. Jeżeli on naprawdę zrozumiał swoje błędy- to zrobi wszystko, żebyś zobaczyła, że on się zmienił i że jemu zależy.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.