• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Czy jemu na mnie zależy?

Pytanie może wydawać się banalne. Prawie każdy powie, że to przecież widać, czuć i słychać. Naprawdę? Okazuje się, że na początku znajomości sprawa wcale nie jest taka oczywista. Gdy kobieta się zakocha zaczyna widzieć to co chce, a to co niewygodne często odsuwa na bok. Nie chce dostrzegać, że jemu na niej nie zależy. Ciągle tłumaczy jego zachowanie i znajduje tysiące usprawiedliwień. A to że wstydliwy (i to tak, że nie złapie nawet za rękę), a to znowu, że zapracowany (i to tak bardzo, że nie ma czasu odpisać na SMSa), nie mówi komplementów (bo on nie umie wyrażać uczuć).

Można i tak funkcjonować. Tylko że prędzej, czy później złudzenia zostają rozwianie. I to potrafi być bardzo bolesne. Nie dosyć, że kobieta zostaje sama (bo gdy jemu nie zależy to prędzej, czy później zerwie znajomość), to jeszcze z niską samooceną, bo myśli: jak mogłam być taka naiwna, jak mogłam dawać się tak zwodzić, jak mogłam tego nie widzieć.

Spokojnie. To normalne. Zakochałaś się i za wszelką cenę dążysz do związku. Twoim celem nadrzędnym jest bycie z nim, a ten cel przesłania wszelkie inne znaki. Masz nadzieję, że on się zmieni, ośmieli i zacznie okazywać, że mu zależy. Wiele jest takich kobiet. Tkwią w związkach, w których widać, że jemu kompletnie nie zależy. Naprawdę to widać. Tylko z boku. Widzą wszyscy, którzy mają okazję ich zobaczyć razem, albo posłuchać jej zwierzeń. Tylko ona tego nie dostrzega. Tak bardzo nie chce być samotna i pragnie bliskości, że sama siebie oszukuje.

Istnieją czytelne sygnały, dzięki którym poznasz, że jemu na tobie nie zależy. A jeśli teraz mu nie zależy, to niestety później będzie jeszcze gorzej. 
Jakie są to sygnały? Jak możesz sprawdzić czy jemu zależy?

Tutaj musisz uwzględnić dwie sytuacje, odmienne okoliczności, uzależnione od tego jak długo się znacie.

Pierwsza to ta, w której dopiero się poznaliście

On nie zaproponował Ci spotkania

Dopiero się poznaliście, on nie ma namiarów na ciebie. Po zakończonej randce, imprezie itp. nie pojawiła się z jego strony sugestia następnego spotkania. Wprawdzie rzuca w przestrzeń: do zobaczenia następnym razem. Ale konkretnie nie mówi co, gdzie, jak. I nie wziął twojego telefonu, maila, czegokolwiek. Myślisz, że on zapomniał zapytać, konkretnie ustalić co i jak? Jeśli tak, to sama siebie oszukujesz. On nie zapytał, bo mu nie zależało. A ty przychodzisz w to samo miejsce co ostatnio, najlepiej codziennie, wierząc, że może on tam akurat będzie, albo chodzisz w miejsca o których wspominał. 
Może wprawdzie tak być, że mężczyzna nie będzie miał odwagi poprosić cię o telefon, czy maila bojąc się odmowy. Jednak nie zdarza się to za często.

On odwołuje spotkanie w ostatniej chwili, albo nie przychodzi

Jeśli on nie ma sensownego usprawiedliwienia (np. złamał nogę, albo musiał zostać w pracy) to zastanów się czy jest sens go usprawiedliwiać. Jeśli ma to być druga, czy trzecia randka, to jeśli jemu na tobie zależy, nie będzie nic ważniejszego od tego spotkania. A już na pewno nie będzie to ból głowy, ciężki dzień w pracy, albo wizyta byłej dziewczyny, z którą koniecznie musiał pogadać.

On nie odpisuje na SMSy

Nie dzwoni, ogólnie nie kontaktuje się, choćby przez GG, czy FB. Albo odpowiada na SMSy z kilkudniowym „poślizgiem”. Nie tłumacz sobie, że może nie przeczytał wiadomości od ciebie. Gdyby mu zależało na pewno sprawdzałby telefon i znalazł kilka sekund na odpisanie. Czym szybciej on odpowiada, tym bardziej mu zależy. Dlaczego? Oznacza to, że czeka na wiadomości od ciebie. A skoro czeka, to myśli o tobie. Jeśli mężczyźnie zależy na kobiecie, to czeka na wiadomości od niej, bo bardzo się cieszy, że może z nią porozmawiać, usłyszeć jej głos.

On wcale nie pyta o ciebie

Rozmawiacie, ale masz wrażenie, że gdybyś sama nie powiedziała jak masz na imię, to by nawet nie spytał. Jeśli mężczyźnie zależy na kobiecie to chce o niej wiedzieć wszystko, jak najwięcej i jeszcze więcej.

On mówi, że nie ma teraz czasu

Jest zapracowany, ma dużo nauki, różnych kursów i zajęć. W zasadzie praca, nauka, inne przyjemności pochłaniają go tak bardzo, że nie ma czasu na spotkanie z tobą. Gdy tylko znajdzie ten czas to ty masz się dostosować, a na randce on ma w głowie tylko seks. Potem spotkanie szybko się kończy. W takim wypadku seks nie oznacza, że jemu na tobie zależy.

On mówi, że ma zły nastrój

Czasami tłumaczy, że jest zmęczony, smutny. Zastanów się, jak może być aż tak smutny, żeby nie mieć ochoty na spotkanie z kobietą na której mu zależy? Takie spotkanie przeważnie dodaje energii, inspiruje do działania i niweczy smutek. Dlatego jeśli znacie się od niedawna, a on nie chce cię widzieć, to prawdopodobnie twój widok nie sprawia mu radości, on nie czuje twojego wsparcia.

Druga sytuacja dotyczy związku w którym spotykacie się od jakiegoś czasu

On nie troszczy się o ciebie

Mężczyzna głównie okazuje zainteresowanie nie tyle poprzez słowa, co poprzez czyny. Dlatego jeśli mu zależy to będzie widocznie dbał o to żebyś czuła się wygodnie i bezpiecznie. Spotykacie się, robi się ciemno, a on nie odprowadzi cię na przystanek, nie zainteresuje się jak wrócisz. Nie obchodzi go czy bezpiecznie trafisz do domu. Wychodzicie z klubu, a on rzuca zdawkowe: no to cześć, zadzwonię do ciebie. Może i faktycznie zadzwoni jak będzie miał ochotę gdzieś wyjść, bo wie, że ty się zgodzisz i go wysłuchasz. Zależy mu na towarzystwie, ale nie na tobie jako kobiecie z którą wiąże swoją przyszłość. 

Jeśli jemu zależy, to odczujesz jego troskę, opiekę i wsparcie. Nie zostawi cię samej, gdy masz problem mówiąc: ty sobie sama poradzisz, bo dajesz radę ze wszystkim. Nie będzie się denerwował jeśli prosisz, żeby coś ci wytłumaczył, albo nawet nauczył, bo bardzo chętnie to zrobi. Będzie to robił z dużą cierpliwością i będzie wyrozumiały jeśli nie będziesz szybko „łapać” jego nauk.

W codziennych sytuacjach również nie zauważa czy jesteś smutna, czy ci zimno. Jak napiszesz, że jesteś chora, to nawet nie zapyta się co ci jest. Jeśli nie interesuje go twoje samopoczucie, twoje myśli, opinie- to ty również go nie interesujesz. Jeśli mężczyzna jest naprawdę zainteresowany kobietą, to chce wiedzieć co ona myśli nie tylko o nim, ale i o innych sprawach, o życiu, ludziach, sytuacjach.

On się nie interesuje twoimi sprawami

Nie obchodzi go jak ci minął dzień, co stało się w szkole, czy pracy. Zapomina o wydarzeniach, które dla ciebie są ważne. Jeśli mu nie przypomnisz, to nie pamięta o twoich urodzinach, czy imieninach. Zdajesz egzamin, przez który nie mogłaś spać tydzień, a on nie tylko nie przyjedzie po ciebie, ale nawet nie zapyta jak ci poszło.

On cię ukrywa

Nie zapoznał cię ze swoimi znajomymi. Spotyka się z nimi sam, a ciebie nie zamierza im przedstawiać. Oznacza to, że nie traktuje związku z tobą poważnie. Po co ma sobie zawracać głowę zapoznawaniem ciebie z ludźmi, którzy są dla niego ważni, jeśli nie widzi was razem w przyszłości jako pary.

Nie spędza z tobą czasu

Im jest bardziej zakochany, tym więcej czasu będzie chciał spędzać z tobą. Bo zwyczajnie tęskni, gdy cię nie widzi, a przy tobie czuje się dobrze. Natomiast gdy mu nie zależy, to przebywanie z tobą będzie go denerwować, bo jego myśli zaprzątają inne pilne sprawy.

On nie chce seksu

Nie daj się nabrać, że on nie chce kontaktu seksualnego, bo cię szanuje, albo że jest taki wierzący, że przed ślubem to nigdy w życiu. Obojętnie czy on ma 16, czy więcej lat, to gdy jemu zależy, to zawsze będzie chciał seksu. 
A jeśli ty nie chcesz? Jeśli jemu zależy to poczeka, nie będzie naciskał. Natomiast gdy ty chcesz, a on nie chce, to oznacza, że jemu nie zależy, bo go nie pociągasz seksualnie. A bez tego to nie ma związku, a co najwyżej przyjaźń. Jeśli z jego strony nie ma pożądania na początku znajomości, to nie licz na to, że pojawi się ono później.

On nie dotrzymuje obietnic

Zarówno tych małych jak i dużych. Nie wywiązuje się z tego co miał zrobić, załatwić, dostarczyć, powiedzieć. Obiecał, że kupi bilety do kina- zapomniał. Obiecał, ze zadzwoni w piątek o 17- nie zadzwonił w piątek wcale. Obiecał, że wyśle ci swoje zdjęcia w sobotę- nie przesłał do tej pory. Daj sobie spokój, odpuść. Jemu na pewno nie zależy! Twoja opinie i twoje uczucia nie są dla niego istotne, a to objaw lekceważenia. Nie jesteś dla niego kimś ważnym.

On z tobą zrywa

Musisz zrozumieć, że facet, kiedy zrywa, jest pewny, że nie chce tego związku. Kobiety często zrywają, gdy chcą przetestować jego uczucia. Myśląc że mężczyźni robią tak samo- mylą się. Mężczyźni nie testują w ten sposób czy tobie zależy. Kiedy on zrywa- to koniec! Ma pewność, że nie chce tego związku. Przyjmij to do wiadomości, nie narzucaj się, nie usprawiedliwiaj go, że może nie przemyślał i że wróci. 

Masz wątpliwości? Lepiej się zastanów

Zakochana kobieta, która nie chce być sama, chce być w związku, zaczyna dopasowywać mężczyznę i związek z nim do swoich marzeń i oczekiwań. Te obrazy przesłaniają jej rzeczywistość. Wprawdzie od czasu do czasu wpadnie jej do głowy jakaś myśl, że coś jest nie tak. Jakieś przeczucia sprawią, że poczuje wewnętrzny niepokój.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy jemu zależy, to już nie jest dobrze. Bo kiedy on jest zakochany, to będziesz czuła jego miłość, czułość, wsparcie, zrozumienie i zaangażowanie na każdym kroku. I nie pojawią się żadne wątpliwości. Jeśli jednak je masz, to zastanów się, bo może lepiej pozbyć się złudzeń i oczyścić miejsce na nową i prawdziwą miłość?

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.