• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Wróżka Ewelina

Czy można przyjaźnić się z byłym?

przyjaznZerwaliście, a jednak on chce żebyście byli przyjaciółmi. Czasami jesteś pewna, że w ogóle nie chcesz go znać. Nawet spotykając go przypadkiem nie przywitasz się i odwrócisz głowę. Jednak czasami rozstanie nie jest burzliwe i tak emocjonalne. Wtedy myślisz czy to dobry pomysł. Zastanów się po co ci taka przyjaźń, co możesz zyskać a ile stracić.

trudniej zacząć „od nowa”

Wracają wspomnienia. Niektóre bolą, niektóre wywołują tęsknotę. Zamiast żyć w teraźniejszości, to ty wciąż żyjesz przeszłością. Trudno ci zaangażować się w nowy związek, bo ciągle podtrzymywany bliższy kontakt sprawia, że nie czujesz się gotowa na nową relację, albo nawet nie masz takiej potrzeby.

chęć powrotu

Czasami „głowa” już nie rozpamiętuje, jednak ciało zawsze pamięta fizyczne doznania, bliskość i czułość. A „chemia” pomiędzy partnerami nie gaśnie. Wystarczy jedno głębokie spojrzenie, przytulenie, czy dotyk ręki, a spotkanie skończy się seksem.

zaprzeczasz swoim odczuciom

Rozstaliście się w emocjach. I chociaż myślisz, że go nienawidzisz, to jednak chcesz być „ponad”, chcesz być twardą kobietą. Ważne są dla ciebie pozory. Skoro inni mogą być przyjaciółmi, to ty również. Jednak jeżeli cały czas chowasz w sobie negatywne emocje, które ukrywasz, to lepiej nie rób nic wbrew sobie. Jeżeli nawet zwykłe powiedzenie „cześć” to dla ciebie wysiłek i wywołuje w tobie wewnętrzny sprzeciw, to nie zmuszaj się. Konwenanse zostaw, bo najważniejsze, żeby działać w zgodzie z samą sobą. Jeżeli przyjaźń z byłym jest ci potrzebna do zachowania pozorów, to daruj sobie, a na pewno wyjdzie ci to na zdrowie.

bo może do siebie wrócimy

Jeżeli ucięłabyś kontakt, to ewentualny powrót do niego byłby utrudniony. Wprawdzie masz już nowego partnera, ale przecież nie wiadomo czy wam wyjdzie. Nie chcesz być sama i samotna więc myślisz, że lepszy „były” jako przyjaciel w odwrocie, niż nikt.

odrobina empatii nie zaszkodzi

Powinnaś wiedzieć, że przyjaźń po związku jest szczególnie trudna dla kobiety. Jeżeli nie masz nowego partnera, to możesz żałować, że się rozstaliście i dążyć do tego, żeby znowu być parą. Natomiast jeżeli ty masz partnera albo on partnerkę, to postaw się w sytuacji „tej drugiej”. Jakbyś się czuła, gdyby twój obecny partner przyjaźnił się z „byłą”. Dzwoniłaby do niego z problemami i wypłakiwała na jego ramieniu.
Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli naprawdę zależy mu na nowej partnerce/partnerze, to stara ograniczać się albo urywa kontakt z byłym/byłą. Bo zwyczajnie nie czuje potrzeby kontaktu z byłymi oraz nie chce doprowadzać do konfliktowych sytuacji.

przyjaźń to mocne słowo

Warto wiedzieć, że przyjaźń to jedno, a utrzymywanie „poprawnego” kontaktu to zupełnie co innego. Przyjaźń to głębokie uczucie, to szczerość. Prawdziwa przyjaźń zdarza się rzadko. Czy na pewno będziesz się dobrze czuła, gdy on będzie ci opowiadał o kolejnych kobietach, czy mówił o tym jaki jest szczęśliwy w obecnym związku?
Po rozstaniu daj sobie zawsze czas. Niech opadnie stres. Wycisz się. Czas daje dystans. Jeżeli były nie będzie budził w tobie emocji, to dopiero wtedy przyjaźń jest możliwa.Ostatnio dodane artykuły przez: Wróżka Ewelina


Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.