• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Czy można znaleźć miłość w internecie?

randkaCoraz więcej osób poznaje się w internecie. Jedni krytykują, drudzy przestrzegają przed taką formą zawierania znajomości, a jeszcze inni są zadowoleni. Gdzie leży prawda? Jak zwykle pośrodku. Czy można znaleźć miłość w internecie?

szukaj mnie

Dlaczego kobiety rejestrują się na portalach randkowych? Na pewno niektóre z nich szukają przygód i chcą się dowartościować. Jednak zazwyczaj scenariusz się powtarza i wygląda tak jak w przypadku Anety.

Aneta rozstała się z partnerem. Związek trwał 10 lat. Postanowiła, że „odpocznie” jakiś czas, wyciszy emocje i żal po rozstaniu. Po dwóch miesiącach poczuła, że jest gotowa na nową znajomość. Jednak okazało się, że mężczyzn wokół niej niewielu. Kilku wolnych wprawdzie się pojawiło, ale nie byli nią zainteresowani, albo ona nie była zainteresowana nimi. Aneta miała 35 lat, niewielu znajomych, zazwyczaj były to koleżanki. W pracy wszyscy byli żonaci. Wystarczyła impreza w klubie z koleżankami, na której znowu poznała kolejnego pijącego i szukającego szybkich przygód, i Aneta założyła w nocy profil na portalu randkowym. Nie musiała długo czekać. Odzywało się sporo mężczyzn. Pół roku upłynęło pod znakiem czatów, wymiany SMS-ów, rozmów telefonicznych z facetami. Było też kilkanaście randek. Na jednej z nich poznała Michała z którym jest do dzisiaj.

internetowa znajomość jest specyficzna

Oczywiście sporo jest „odważnych” mężczyzn, którym chodzi tylko o seks. Zazwyczaj mówią o tym głośno, już po 2 minutach rozmowy. Jednak większość szuka partnerki, miłości, znajomości, zupełnie tak samo jak w realnym świecie.
Czasami trafisz na mężczyznę z którym świetnie ci się rozmawia. Klika, kilkanaście rozmów i zazwyczaj wymieniacie się numerami telefonów. Rozmowa telefoniczna to najczęściej drugi etap. Potem umawiacie się na spotkanie i tutaj następuje weryfikacja. Po jednej randce od razu wiadomo czy coś między wami zaiskrzyło. Dalsza znajomość przebiega już w realnym świecie.
Nie ma więc różnicy w jaki sposób kogoś poznasz, tylko kogo poznasz. Słyszałaś, że znajomości zawierane w internecie są przelotne i nietrwałe. To prawda. Lecz czy osobiście zawierane znajomości nie są takie same?

czy to takie istotne gdzie się poznaliście

Poznałaś go na portalu randkowym, spotkaliście się osobiście i zaiskrzyło? Zostaliście parą. Super. Czasami ludzie pytają: a gdzie się poznaliście? I wtedy nie mówisz na portalu randkowym, co najwyżej ogólnie stwierdzisz, że w internecie i szybko zmienisz temat.
Każda kobieta wolałby mówić, że spotkała swoją miłość w „realnym” świecie, przykładowo podczas spaceru nad brzegiem morza. On się wyłania zza wydmy, patrzą sobie w oczy i ona już wie, że to ten. Uśmiecha się do niego, on ją zagaduje, nie mogą przestać rozmawiać. Dalej idą już razem.
A często rzeczywistość jest prozaiczna. Ona poznała go w internecie, w dodatku na portalu randkowym. Prawda jest taka, że bardzo dużo osób ma konta na portalach randkowych. Zazwyczaj nie mówią o tym głośno, bo czym się chwalić, bo ludzie się śmieją, bo krytykują.

brakuje romantyzmu

Jednak życie niekoniecznie jest wypełnione romantyzmem. Powiedz szczerze czy twoje wcześniejsze znajomości zawsze były romantyczne? Na pewno nie. Ile razy poznałaś kogoś na imprezach czy w klubach. Czy te znajomości kończyły się miłością, związkiem? Niekoniecznie.
W internecie jest tak samo. Poznajesz wielu mężczyzn. Masz możliwość wyboru z kim nawiążesz znajomość. Zazwyczaj od razu widać czy dalszy ciąg ma sens, czy nie. Jeżeli rozmowa online się nie klei- to osobiste spotkanie również będzie nudne. Tak jak na mężczyznach wrażenie robi wygląd kobiety, tak na kobiety działają słowa. Jeżeli kobieta dostaje piękne, mądre, pełne czułości wiadomości od niego- to wywierają one na niej ogromne wrażenie. W takim wypadku nie wolno odkładać osobistego spotkania. Listy to jedno, a spotkanie w cztery oczy- może rozczarować. Lepiej zawieść się szybciej, niż żyć złudzeniami.

bez osobistego spotkania nie da rady

Do internetowych znajomości warto podchodzić z dystansem. Nie wierzyć w każde słowo, nie uzależniać się od rozmów online. Nie nakręcać się, zakochiwać czy planować przyszłości z kimś kogo znamy tylko wirtualnie. Traktować to jak zabawę, rozpoznanie i wstępne zapoznanie. Natomiast jeżeli z kimś nam się dobrze rozmawia, to warto spotkać się osobiście. Żadna wirtualna rozmowa nie zastąpi realnego spotkania i rozmowy w cztery oczy.

internet to więcej możliwości

Nasze życie coraz bardziej przenosi się do internetu. Również to osobiste. Jeżeli masz 20 lat i mniej, to zazwyczaj nie masz problemów, żeby kogoś poznać. Większość znajomych jest wolnych, masz sporo okazji, żeby poznać mężczyzn. W wieku 30, 40 lat nie jest to już takie proste. Większość mężczyzn jest zajęta, a nocne imprezy cię nie bawią. Szanse na spotkanie mężczyzny maleją w zawrotnym tempie. W internecie masz możliwość poznania osób spoza twojego kręgu znajomych i pracy. Zagadanie do kogoś również jest o wiele prostsze. Na pewno trudniej zaczepić mężczyznę na ulicy, w sklepie, kinie niż w internecie.
W internecie zazwyczaj zagadują mężczyźni, którzy są o wiele odważniejsi niż w realu. Nie mają oporów z mówieniem komplementów czy rozpoczęciem rozmowy.

bo miłość to po prostu miłość

Warto szukać miłości w każdym obszarze, nie ograniczać się do: ja tylko w klubie, tylko w pracy, na wakacjach. Coraz więcej czasu spędzamy w internecie. Smartfony, tablety i laptopy towarzyszą nam na każdym kroku. Po pracy zostaje zazwyczaj kilka wolnych godzin. W internecie można kogoś szybko poznać. Internetowa znajomość, podobnie jak ta realna, w takim samym stopniu może być początkiem wielkiej miłości jak i falstartu o którym wolimy szybko zapomnieć.
Miłość to po prostu miłość. Miejsce spotkania przestaje być istotne gdy się pojawia. Bo miłość jest albo jej nie ma.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.