• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Wróżka Renata

Duża różnica wieku między partnerami

różnica wiekuMłoda dziewczyna wiąże się ze sporo starszym mężczyzną. Czy to oznacza, że brakowało jej ojca? Młody chłopak wiąże się z dużo starszą kobietą. Czy to znaczy, że szuka matki albo sponsora? To są stereotypy. Ktoś w nie wierzy? Oczywiście, że tak. Bo czasami się sprawdzają. Jednak nie zawsze. I dlatego cały czas różnica wieku większa niż 10 lat budzi wątpliwości. Im ta różnica jest większa, tym więcej budzi kontrowersji i plotek (to na pewno dla kasy, bez uczucia).

Związki mężczyzn z dużo młodszymi kobietami nie budzą takich kontrowersji jak związki starszych kobiet z młodszymi mężczyznami. Wynika to z kulturowych uwarunkowań. Takie połączenia były znane i powszechne od wielu lat. Wynika to sposobu postrzegania mężczyzny, jako tego, który opiekuje się kobietą oraz większego społecznego przyzwolenia na swobodę seksualną mężczyzny. Duża ilość partnerek, jak również fakt, że lubi przygodny seks, nie budzą kontrowersji. Natomiast kobieta, która seks lubi i zmienia partnerów- z pewnością jest niedojrzała i rozwiązła.

on starszy, a ona młodsza

W takiej relacji kobieta znajdzie przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. On zapewnia stabilizację, również materialną. Często imponuje jej wiedzą, czy znajomością życia. To w równym stopniu partner jak i opiekun. Potrzeby seksualne młodych kobiet nie są zwykle za duże, dlatego w sferze seksualnej również się dogadują.

kto lubi dużo młodsze kobiety

Kobiety sporo młodsze wybiera zwykle typ mężczyzny „po przejściach”. Zazwyczaj jest żonaty, czy rozwiedziony. Zwykle ma ustabilizowaną pozycję zawodową i swoje zdanie na każdy temat, którego nie zmienia. Nie znosi kobiet- rówieśniczek, ponieważ one również mają swoje zdanie, nie chcą się podporządkować, mają wysokie wymagania, są krytyczne oraz narzekają. Młoda dziewczyna jest zwykle wpatrzona w niego jak w obrazek, nie kwestionuje jego opinii czy poleceń. Idealnie wpasowuje się w schemat związku, który jemu pasuje. Jej również to pasuje, ponieważ on się nią opiekuje, doradza, rozpieszcza ją.

problemem może okazać się życie towarzyskie

Jestem młodsza od Mateusza o 20 lat- mówi Justyna. Mieliśmy problemy z akceptacją rodziny. Jego znajomi traktowali mnie z lekceważeniem. Natomiast moi znajomi strasznie się dziwili, że jestem z Mateuszem. A ja naprawdę się w nim zakochałam i to wcale nie ze względu na jego pieniądze.

Życie towarzyskie pary z dużą różnica wieku może być problemem. To inny styl życia. Jednak można te problemy przezwyciężyć. Pomaga w tym cierpliwość i czas. Znajomi i rodzina w końcu się przyzwyczają i przestaną się dziwić.

ona starsza, on młodszy

Mówi się, że młoda dziewczyna dla starszego mężczyzny jest przedłużeniem młodości. W drugą stronę to również działa. Młody kochanek dla starszej kobiety to również źródło w którym odnajduje swoją drugą młodość.

seks tak, ale związek już nie

Wiele dojrzałych kobiet mówi, że: „seks z młodszym tak, ale związek już nie”. Podstawową potrzebą każdej kobiety w związku (młodszej i starszej) jest bowiem poczucie bezpieczeństwa. Im starszy mężczyzna, tym większa szansa na to, że zagwarantuje jej bezpieczeństwo. Jednak zdarzają się wyjątki i okazuje się, że układ, który miał być początkowo tylko seksem i niczym więcej, przeradza się w miłość. Tutaj zakochują się w sobie tak samo młodzi mężczyźni jak i starsze kobiety. Jeżeli jest to jednostronne uczucie, to lepiej to przerwać, natomiast jeżeli jest odwzajemnione to sprawa się komplikuje. O ile sam seks może być, tyle związek starszej kobiety z młodszym, nie jest już tak oczywisty.


Wróżka Renata Wykorzystując dar jasnowidzenia oraz karty. Doradzam w problemach miłosnych, zawodowych, finansowych oraz duchowych. Uzdrawiam ciało i duszę.

Przy pomocy opiekuna duchowego kontaktuje się z aniołami.
W ten sposób otrzymuję przekazy ze świata duchowego.
Pomogę Ci - Sprawdź!


dlaczego oni wybierają starsze?

Starsza kobieta z młodym partnerem postrzegana jest jako niedojrzała i naiwna. Powszechnie uważa się, że niedoświadczeni mężczyźni wybierają dojrzałe kobiety, ponieważ poszukują nauczycielki w sferze seksualnej, chcą zaimponować kolegom, a czasami szukają sponsora. Jednak czasami jest tak, że mężczyźni lubią dojrzałe kobiety, a rówieśniczki ich nie pociągają. Jeżeli on jednak już na samym początku mówi, że interesuje go wyłącznie seks- to tak jest. I powinnaś wiedzieć czy ci to odpowiada. Nie należy liczyć na to, że on będzie chciał czegoś więcej oprócz seksu.

dlaczego ona wybiera młodszych?

Dla dojrzałej kobiety, młodszy mężczyzna jest doskonałym kochankiem. Jej większe potrzeby seksualne i jego temperament to doskonale dobrana para gwarantująca udany seks. Ale czy tylko? Nie zawsze. Młodszy mężczyzna sprawia, że kobieta czuje się atrakcyjniejsza. Podoba jej się to, że partner nie jest znudzony i zmęczony życiem, jest pełen energii, więc zwyczajnie nie jest z nim nudno. Mężczyzna po 40, często z brzuszkiem, przepracowany, którego jedyną „pasją” jest telewizja, często doświadczony przez los i zgorzkniały, jest zwyczajnie nieatrakcyjny. A jeżeli kobieta jest aktywna, nie jest znudzoną życiem matroną zajmującą się wyłącznie domem, dziećmi i oglądaniem seriali, to taki typ jej nie pociąga.

-Po rozwodzie spotykałam się z mężczyznami w swoim wieku albo starszymi- wspomina Agnieszka. Żaden nie spodobał mi się. Byli nudni, nie mieli żadnej pasji, poza pracą. Jednak największą przeszkodą było ich zamknięcie „na nowe”. Oni byli przekonani, że tak już wiele przeżyli, że wszystko wiedzą najlepiej. Moje zainteresowania wydawały im się nieodpowiednie, a poglądy zbyt ekstrawaganckie. Łukasz był młodszy ode mnie 15 lat. Był spontaniczny, nie krytykował mnie, tylko słuchał i rozumiał Mimo cudownego seksu, nie chciałam tego ciągnąć. Jednak on okazał się odpowiedzialny, świetnie z nim się czułam. I pomyślałam wtedy, że bez sensu, żebym się martwiła o to, że mnie zostawi za 10 lat. Bo przecież ci starsi tak samo porzucają. Przestałam się bać i zaczęłam cieszyć się z tego, że go spotkałam. I jest cudownie.

Decydując się na związek „ona starsza, on młodszy”, mężczyzna powinien zastanowić się co stanowi o tym, że chce takiej relacji. Jeżeli jest to tylko poczucie bezpieczeństwa, czy korzyści materialne, to związek może nie przetrwać. Natomiast dobrą wskazówką będą zawsze zbieżne priorytety, cele życiowe, zainteresowania czy wyznawane wartości.

jakie szanse

Wiek niekoniecznie świadczy o mądrości, czy o tym, że ktoś jest głupszy. Niekoniecznie wiek jest również wyznacznikiem dojrzałości emocjonalnej.
Czy związek z dużą różnicą wieku ma szansę szczęśliwie przetrwać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne. Jest to specyficzna relacja. Osoba, która patrzy przede wszystkim na opinię otoczenia, nie będzie w stanie być szczęśliwa w takim związku. Nie zniesie plotek, czy złośliwych komentarzy, nie będzie chciała „psuć” sobie opinii.

Ważne są twoje potrzeby. Najważniejsza pozostaje miłość i dopasowanie pod względem osobowości, zainteresowań, intelektu. Wtedy wiek przestaje mieć znaczenie. O ile początkowe wątpliwości nie zmienią się w strach. Lęk przed taką relacją wynika prawie zawsze z kodów społecznych. Jeżeli odrzucicie obawy-co ludzie powiedzą, rodzina tego nigdy nie zaakceptuje- wtedy sami przestaniecie czuć różnicę wieku.

W powyższych relacjach z dużą różnicą wieku, każda ze stron daje coś tej drugiej. Jedna młodość, druga doświadczenie. Jednak tutaj, podobnie jak w każdym innym związku, najważniejsza jest miłość. Nie wiek, uroda, czy pozycja społeczna i grubość portfela, które nie gwarantują udanego związku.

Wróżenie NiemcyOstatnio dodane artykuły przez: Wróżka Renata


Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.