• FaceBook
 • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Wróżka Renata

Gdy on jest nieśmiały

Zastanawiasz się czy dojrzały mężczyzna może być taki nieśmiały, że nawet jeśli mu się podobasz to nie zrobi nic, żeby nawiązać z tobą kontakt? Owszem. Tak jest. On nie zrobi nic. Twoja obecność go wręcz paraliżuje, sprawiając, że on kompletnie nie ma siły na jakikolwiek krok. Nieśmiały mężczyzna w dodatku zazwyczaj udaje, że na ciebie nie patrzy.
A jeśli się odważy, to i tak czujesz dystans. On jest ostrożny. A ty długo nie wiesz czy jemu zależy, czy może cię nie dostrzega. Jak więc poznać czy on jest nieśmiały, czy może mu po prostu nie zależy?


Nieśmiały, czyli jaki? Co w nim siedzi naprawdę?

Musisz wiedzieć, że on jest nieśmiały bo nie jest pewny twoich zamiarów i tego co ty o nim myślisz. Możesz wierzyć, że jeśli mu się podobasz, a on znałby twoje myśli, to na pewno by podszedł i nawiązał rozmowę.
A ponieważ on nie może znać twoich myśli, a na swoich odczuciach nie polega- to jest niepewny. I oczywiście nie podejdzie do ciebie.

Musi mieć pretekst. Taki pretekst sprawia, że poczuje się pewniej, sam przed sobą może się usprawiedliwić, że musiał to zrobić, powiedzieć, czy załatwić.
Jeśli macie wspólnych znajomych to będzie wypytywał ich o Ciebie.
Dokładnie słuchaj co on mówi w „towarzystwie”. Bo on nie będzie się do Ciebie zwracał w bezpośredniej rozmowie, lecz będzie chciał żebyś go zauważyła. Może głośniej mówić gdy się pojawiasz. Będzie miał nadzieję, że usłyszysz co mówi. W ten sposób daje Ci znak: zauważ mnie, jestem tutaj.

Jak więc poznać czy mężczyzna jest nieśmiały?

Dziewczyna często ma problem. Czuje, że mężczyzna jest nią zainteresowany. On się spogląda, zerka na nią. W momencie gdy ona spogląda, on odwraca wzrok. Jeśli jest bardzo nieśmiały to będzie zerkał na ciebie kątem i „spod oka”, albo jedynie gdy ma pewność, że go nie widzisz (jesteś odwrócona tyłem). W większości nie będziesz tego widziała. Jeśli go „przyłapiesz” to najczęściej spuści wzrok w dół (nigdy w bok).A jeśli spojrzy się do góry, albo w bok to oznacza, że nie jest Tobą zainteresowany.

I tutaj przeważnie, jeśli spotkają się dwie nieśmiałe osoby, następuje koniec historii, która się jeszcze naprawdę nie zaczęła. Bo po tych spojrzeniach powinnaś się uśmiechnąć do niego. Oczywiście tak, żeby to zauważył. W takiej sytuacji mężczyzna decyduje się podejść do kobiety. Jednak, gdy jest nieśmiały, prawdopodobnie tego nie zrobi. Dlaczego? 
Osoby nieśmiałe skupiają się na swoim wnętrzu. Zagłębiają się w swoje odczucia. Najczęściej brakuje im pewności siebie, więc zaczynają analizować całą sytuację. I chociaż czują, że powinny zagadać, podejść, uśmiechnąć się, to najczęściej nie wykonują żadnego ruchu.

W ich głowie pojawiają się myśli typu:

 • nie dam rady podejść...
 • nie wiem co powiedzieć...
 • a co będzie jeśli? - ona/ on pomyśli o mnie, że ….
 • a co jeśli on/ona mnie wyśmieje

Wszystkie jego myśli skupiają się wokół tego, że zostanie wyśmiany, zlekceważony, odepchnięty, że nie umie się zachować.

Zobacz ile w nim wątpliwości. O ile prościej by było podejść, uśmiechnąć się. W większości wypadków nic złego się nie dzieje. Zwłaszcza, że osoby nieśmiałe są przeważnie bardzo empatyczne i wrażliwe i rzadko się mylą jeśli chodzi o odbieranie wrażeń i odczuć innych ludzi. Potrafią ich wyczuwać.

Osoby nieśmiałe żyją w swoim świecie. Często jest on budowany latami, obwarowany murem niedostępności. Często samotność nie jest ich wyborem, ale koniecznością z którą sobie nie radzą. Dlatego bardzo chcą znaleźć miłość. I jeśli znajdują to czasami pozbywają się tego lęku. Lęku przed ludźmi i światem, otwierają się i powoli burzą mur. Zmiany są często tak widoczne, że ludzie wokół dostrzegają je natychmiast. Dziwią się, że osoba nieśmiała nagle z nimi rozmawia, że się uśmiecha.

Są różne typy nieśmiałości. Nieśmiałość wynika zazwyczaj z wielkiej wrażliwości, głębszego odbierania ludzi i świata i lęku przed skrzywdzeniem. Osobę wrażliwą łatwo urazić słowem, czynem, gestem. Jeśli poczuje się skrzywdzona to potem w każdej następnej sytuacji zamyka się coraz szczelniej i szczelniej w swojej skorupce.


Wróżka Renata Wykorzystując dar jasnowidzenia oraz karty. Doradzam w problemach miłosnych, zawodowych, finansowych oraz duchowych. Uzdrawiam ciało i duszę.

Przy pomocy opiekuna duchowego kontaktuje się z aniołami.
W ten sposób otrzymuję przekazy ze świata duchowego.
Pomogę Ci - Sprawdź!


Najczęściej spotkacie dwa typy nieśmiałych mężczyzn

Typ pierwszy łatwo poznać, bo:

 • nie patrzy się na ciebie
 • nie odzywa się do ciebie, ale również nie odezwie się publicznie, rozmawia tylko ze swoimi znajomymi

To typ introwertyka, zamkniętego w sobie i nieśmiałego właściwie w każdej sytuacji wymagającej ujawnienia i okazania siebie.

Typ drugi jest trudny do rozpoznania na pierwszy rzut oka. Wcale nie wygląda na nieśmiałego, bo:

 • potrafi dużo mówić
 • potrafi występować publicznie
 • często odnosi sukcesy zawodowe, a nawet jest osobą publiczną

Wygląda nawet na zarozumiałego i pewnego siebie. Jednak ma tak delikatne „wnętrze”, że gdy to odkryjesz jesteś w szoku. Ten typ jest mężczyzną bardzo inteligentnym, który nauczył się idealnie maskować swoją nieśmiałość wynikającą z głębokiego wewnętrznego niepokoju i niepewności. Jego pewność siebie jest więc perfekcyjnie wyuczona. Nikt wokół, kto go dobrze nie zna, nigdy nie powie, że on jest nieśmiały. Czuje się pewnie w sytuacjach społecznych wymagających pokazania się jako osoby odważnej, elokwentnej, zdecydowanej, bo opanował perfekcyjnie te umiejętności. I ta maska skutecznie zakrywa jego środek. Bo jednak jest nieśmiały. I kiedy schodzi ze sceny, czyli przestaje być osobą publiczną, czy szefem i wraca do domu to jego pewność siebie znika.

Nieśmiałość i niepewność wychodzi również w kontaktach z kobietami. Potrafi z nimi rozmawiać na tematy neutralne, zawodowe, publiczne. Ale zauważ, że on nie będzie mówił o sobie i swoich odczuciach, tylko o sprawach „zewnętrznych”, czyli praca, polityka, pogoda, sport i inne tego typu tematy. Gorzej gdy ma powiedzieć coś o swoich osobistych odczuciach, albo gdy się zakocha. Wówczas nie umie już zamaskować nieśmiałości. 
I ten typ ma zdecydowanie gorzej jeśli chodzi o kontakty z kobietami. Bo kobieta przeważnie nawet nie pomyśli, że on nie podchodzi, nie proponuje spotkania, bo najzwyczajniej w świecie może się wstydzić, albo czuć się niepewnie, że może być nieśmiały. I jeśli on nie wykonuje żadnego ruchu w jej kierunku, to ona nawet nie pomyśli, że on może mieć jakieś obawy, wątpliwości, czy najzwyczajniej w świecie się wstydzić.

Nieśmiałych mężczyzn jest równie dużo jak i kobiet

Nieśmiała kobieta nie ma za łatwo, ale szanse, że pozna mężczyznę ma spore. Natomiast nieśmiały mężczyzna, jeśli nie pozna kobiety w swoim towarzystwie, kręgu znajomych, przyjaciół- to ma marne szanse na znalezienie miłości. Chyba że trafi na pewną siebie kobietę. Ale takich zdecydowanych kobiet nie ma zbyt wiele. Żeby zadziałały muszą mieć jakiś znak, pewność, ze jemu zależy.

Czy kobiecie warto „zaryzykować” i nawiązać pierwszej kontakt?

Czujesz, że mu się podobasz i masz już pewność, że on jest nieśmiały? Jeśli tak, to jeśli ty nie wykażesz inicjatywy- to niestety mała szansa, że coś tego wyjdzie. Dlatego, gdy upewnisz się, że on jest nieśmiały, to wykonanie pierwszego kroku jest najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji. Bo nieśmiałym mężczyznom wcale nie przeszkadza, że kobieta robi ten pierwszy krok. Właściwie to im się to podoba. Czasami kobiecie warto zaryzykować, przełamać się. Bo warto. Po przełamaniu jego barier zyskasz wrażliwego i zazwyczaj wiernego partnera.Ostatnio dodane artykuły przez: Wróżka Renata


Znaczenie symboli

 • Nowi doradcy
 • Stali doradcy
 • Współpracownik
 • Dostępny przez telefon
 • Dostępny przez SMS
 • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.