• FaceBook
 • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Jak zakończyć związek

zerwanieNie chcesz już dłużej angażować się w ten związek. Nie zależy ci. Nie cieszą cię te spotkania i czujesz, że coraz bardziej pogrążasz się w złości, niezadowoleniu, rozgoryczeniu. Jednak odkładasz rozmowę o rozstaniu. Często osoba, która chce zakończyć związek, nie potrafi tego zrobić. Nie mówi o co jej chodzi. Zaczyna dziwnie się zachowywać. Przestaje się odzywać, unika partnera, a jak już dojdzie do spotkania- to się złości i ma o wszystko pretensje. Partner nie wie o co chodzi. Często szuka winy w sobie. A właściwie chodzi tylko o jedno. On/ona chce zerwać, a nie ma odwagi powiedzieć tego „prosto w oczy”.

rozmawiaj

Pojawiły się problemy? Porozmawiaj o nich. Nie uciekaj od tego co trudne. Problemy należy spróbować rozwiązać. Jeżeli się nie uda, to partner nie będzie aż taki zaskoczony zerwaniem.

Wyobraź sobie taki związek. Zaczynają się spotykać, miło spędzają razem czas. Odkrywają, ze sporo ich łączy. Po miesiącu on zaczyna się oddalać. Chłodno odpowiada na SMS-y, w jego głosie ona wyczuwa obojętność. Pyta się: czy tobie jeszcze na nas zależy? On nie wie co odpowiedzieć więc mówi, że tak. Wcale nie powie jej, że jest o nią zazdrosny. Tak bardzo, że kipi gniewem i nie jest w stanie się do niej odzywać. Mówi za to, że mogłaby schudnąć (niech nie myśli, że jest aż taka atrakcyjna). Ona nawet nie podejrzewa, że on może być zazdrosny, jest jej przykro, że on uważa, że ona jest za gruba. On dalej nie mówi o co mu chodzi, jest coraz bardziej sfrustrowany i zły. W sumie to nie przeszkadza mu jej waga, ale nie przyzna się za nic w świecie, że jest zazdrosny. W końcu on zrywa. Ona jest zaskoczona. Zastanawia się, czy on zerwał z nią, bo uważa, że jest za gruba? Myśli, że jemu nie zależy i nigdy nie zależało.

Dlatego zanim zakończysz związek- przygotuj jakoś partnera do tego zdarzenia. Rozmawiaj, mów szczerze o co ci chodzi. Jeżeli zerwiesz, to partner nie będzie aż tak zaskoczony. Dojrzałość polega na tym, że staracie się rozwiązywać problemy, rozmawiacie o nich. Ucieczka to natomiast niedojrzałość i przyczyna nieporozumień.

on znika

Najgorsze z najgorszych zachowań mężczyzny to... zniknięcie. On nie mówi o co chodzi, lecz ucieka w „siną dal”. Wprawdzie wiesz, gdzie mieszka, jednak on zmienia się w milczący głaz. Ani drgnie, gdy próbujesz go poruszyć.
Takie zachowanie może być podszyte lękiem przed trudną rozmową. Jednak kobieta odbiera je jednoznacznie: on mnie ani trochę nie szanuje. Metoda na „zniknięcie cichaczem” wcale nie należy do rzadkości. Partnerka będzie czuła się bardzo zlekceważona i rozgoryczona. Rzadko która kobieta umie sobie z tym poradzić. Zazwyczaj chce wyjaśnić sytuację, usłyszeć od niego jakieś sensowne wytłumaczenie. Dlatego będzie prowokować go do tego, żeby się odezwał czy zobaczył co ona o nim myśli. A myśli zazwyczaj bardzo źle. Rozpowie o „byłym” różne rzeczy, niekoniecznie będą to kłamstwa, jednak na pewno będą to jej opinie i przemyślenia. O ile ma go w znajomych na Fejsbuku- to tam również da upust swoim emocjom.

jak zerwać

 • Chcesz zerwać- musisz mieć pewność. To nie jest pochopna decyzja. Partner od razu wyczuje wahanie. Najgorsze jest poinformowanie o rozstaniu, ale jednocześnie zostawienie uchylonej furtki. Jeżeli jemu zależy, to będzie się łudził. W rezultacie możecie wracać do siebie, potem znowu rozstawać. Nie ma nic gorszego. Każde zerwanie połączone jest ze stratą zaufania do drugiej osoby. Towarzyszy mu lęk, bo skoro partner raz zerwał, to przecież może to zrobić znowu i znowu. W udanym związku podstawą jest zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli tego brakuje, to nigdy nie będzie on udany. Mnóstwo emocji, wahania w doznaniach. To dobre w sporcie, ale nie umacnia miłości i związku.
 • Nie rób tego przez komunikator, SMS-em, mailem, a nawet telefonicznie. Pozostanie niedowierzanie i duży niesmak. Tylko osobista rozmowa pokaże, że szanujesz partnera. Nie krzycz, nie bądź zbyt oschła, bo zaczniecie się kłócić. Ale nie bądź też za czuła. Postaraj się zdystansować i nie przytulać ani całować partnera, bo to wywoła tylko całe morze łez. 
 • Nie podawaj całej listy jego wad. Skup się na tym co najważniejsze, podaj najistotniejszy powód. Nie mów, że chrapie albo że w seksie przypominał lodowiec. Nie mów też, że go zdradziłaś, bo jest to próba wyczyszczenia swojego sumienia, a on może tego nie udźwignąć. Warto natomiast powiedzieć, że zakochałaś się w kimś innym. Bez zbytniego roztrząsania dlaczego tak się stało i wyliczania zalet tego „nowego”. Bo tego to już ci nie wybaczy. W zasadzie najważniejszym powodem rozstania jest zawsze to, że nie kochasz już partnera. Nie musisz wyjaśniać dlaczego. Trudno o kalkulacje w miłości. Ten, kto nie kocha, ma prawo odejść, a ten, którego się nie kocha- nie ma prawa zmieniać się w Lorda Vadera.
 • Okaż szacunek. W końcu skoro byliście razem, to był dla ciebie ważny. Powiedz mu o tym. Wyjaśnij mu, że byłaś z nim szczęśliwa, o tym co ci dał, co wniósł do twojego życia. To, że zrywasz, nawet wtedy gdy cię zranił, wcale nie oznacza, że stał się zbiorowiskiem samych wad.

Rozstanie z „klasą” powoduje, że partner nie będzie czuł aż takiej złości i rozgoryczenia. Kończąc związek, postaraj się o to, żeby nie skrzywdzić drugiej osoby. Masz prawo zerwać i odejść, ale pamiętaj, żeby nie lekceważyć partnera. Zerwać z klasą, czyli zdecydowanie, szczerze, z szacunkiem i bez niedomówień.

Znaczenie symboli

 • Nowi doradcy
 • Stali doradcy
 • Współpracownik
 • Dostępny przez telefon
 • Dostępny przez SMS
 • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.