• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Luźny związek. Co oznacza taki układ?

mgr Anna GilewskaLuźny związek. Co oznacza taki układ?

Rytuał na
przyciągnięcie miłości
W twoim życiu pojawił się ktoś wyjątkowy. Wreszcie masz kogoś, z kim chcesz spędzać wolny czas, kogo chcesz przedstawić znajomym i z kim na pewno.. nie chcesz planować przyszłości. Niby dlaczego masz to robić? Niczego nie brakuje wam do szczęścia, wasz seks jest niesamowity a do tego oboje cieszycie się niezależnością i swobodą. Nie kłócicie się o to, że on obejrzał się za jakąś dziewczyną na ulicy. Nie istnieje w waszym układzie pojęcie zdrady, bo daliście sobie przyzwolenie na widywanie się i sypianie z innymi ludźmi. Do tego oboje chcecie wyglądać dla siebie atrakcyjnie i seksownie. Wasz związek można określić słowami: namiętny, energetyczny i... luźny.

Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę..

Zazwyczaj to mężczyźni są zwolennikami związków bez zobowiązań. Niektóre kobiety przystają na taki układ, wierząc, że ich partner się z czasem zaangażuje. Jednak w jego mniemaniu magiczne słowa „ bez zobowiązań” dają mu prawo do wycofania się ze związku, gdy uzna, że sprawy przyjęły zbyt poważny obrót. Jeżeli więc kochasz kogoś, kto otwarcie deklaruje, że nie chce niczego poważnego, zastanów się czy nie lepiej jest odejść. Im dłużej będziesz tkwić w takiej relacji, tym boleśniej przeżyjesz rozstanie. Zanim do niego dojdzie zdążysz stracić poczucie własnej wartości, przestaniesz się lubić. Będziesz czuć frustrację i niespełnienie. Ważne jest, by podczas „leczenia się” z tej miłości uzmysłowić sobie, że to nie jest twoja wina. Niechęć do składania deklaracji to problem tej drugiej osoby, niezdolnej do emocjonalnego zaangażowania. Pozytywne nastawienie pozwoli ci odzyskać szacunek do siebie i odnaleźć odpowiedniego partnera.


Wróżka Renata Wykorzystując dar jasnowidzenia oraz karty. Doradzam w problemach miłosnych, zawodowych, finansowych oraz duchowych. Uzdrawiam ciało i duszę.

Przy pomocy opiekuna duchowego kontaktuje się z aniołami.
W ten sposób otrzymuję przekazy ze świata duchowego.
Pomogę Ci - Sprawdź!


Związani seksem bez zobowiązań

W luźnym związku mogą być zarówno prawie obcy sobie ludzie, jak i osoby ze sobą zaprzyjaźnione. Tak czy inaczej, więź łącząca oboje partnerów pozbawiona jest romantycznej relacji. Ważnym elementem staje się za to seks. Osoby będące w wolnym związku dobrze wiedzą czego chcą. Tym czymś jest przeżywanie rozkoszy bez poczucia obowiązku dochowania wierności jednemu tylko partnerowi. Pojęcie zdrady tutaj nie funkcjonuje. Nie jest wykluczone, że będąc w takim związku nie można doświadczyć wsparcia emocjonalnego i po prostu czuć się dobrze.

Co ciekawe, luźne związki są postrzegane inaczej, w zależności od płci osoby. Dowodzą tego badania przeprowadzone przez zespół pod kierownictwem Justina Lehmillera, z Uniwersytetu Stanu Kolorado. Badacze doszli do zaskakujących konkluzji. Wbrew utartym stereotypom kobietom zależy na seksie bez zobowiązań bardziej niż do tej pory sądzono. Natomiast mężczyznom, już będącym w luźnym związku, bardziej zależy na elemencie przyjaźni. Co oznacza, że chcą oni czuć więź emocjonalną ze swą partnerką.

Szczęście wbrew konwenansom

W luźne związki nie powinny angażować się kobiety marzące o mężu i dzieciach. Nie ma co się łudzić, mężczyzna będący w związku bez zobowiązań będzie miał nadzieję, że pozostanie on na takiej samej stopie w przyszłości. W luźnym związku nie ma miejsca na planowanie, wtrącanie się w swoje życia czy rozliczanie się z czasu spędzonego osobno. To rozwiązanie dla osób, które cenią swą niezależność, szukają partnera do zabawy, na weekendowe wycieczki, imprezy, częściej noce niż dni. Czy w takim układzie jemu/jej na tobie zależy? Oczywiście, że.. nie. Ale na to powinnaś być przygotowana, gdy decydujesz się rozpocząć z kimś niezobowiązującą relację. Zamiast wybuchów uczuć są za to wybuchy namiętności. Zamiast planowania wspólnej przyszłości, skupienie się na tym co tu i teraz. Dla wielu ludzi taki związek to oznaka uniezależnienia od nacisków z zewnątrz. Jeżeli świadomie wybierasz luźny związek to znak, że tego właśnie potrzebujesz i nie powinnaś się czuć z tym źle.

Plusy i minusy

Wróżenie Niemcy

Oczywistym minusem jest brak perspektyw założenia rodziny i związana z tym niepewność swojej przyszłości. Osoba, która pragnie żyć w wolnym związku jest też narażona na presję ze strony środowiska. Zdecydowanie bardziej dotyka ona płci żeńskiej, wpisując samotne, choć aktywne seksualnie kobiety, w stereotyp „ starej panny”. Ponadto problemy mogą pojawić się w różnych instytucjach państwowych. Szpital ma prawo odmówić nam udzielenia informacji o zdrowiu partnera. Nie rozliczymy się też wspólnie z podatków. W przypadku, gdy kobieta zajdzie w ciążę a mężczyzna nie uzna dziecka, ojcostwo trzeba ustalać sądownie.

Są jednak też znaczące plusy. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni będący w luźnych związkach bardzo dbają o swój wygląd. Chcą czuć się atrakcyjni i podobać się swemu partnerowi. Mają na to więcej wolnego czasu, niż w przypadku osób w stałych związkach. Spędzają czas aktywnie, a w sypialni często eksperymentują i zaspokajają nie tylko swoje potrzeby, ale też fantazje erotyczne. Temperatura uczuć w takim związku jest ciągle wysoka, gdyż partnerzy lubią się adorować, wysyłają pikantne sms-y, robią sobie prezenty, zabiegając o względy swego partnera. Dlatego wolnym związkom nie grozi rutyna, która jest tak częstym powodem kłopotów par będących w poważnych relacjach. Pomaga w tym świadomość, że taki nieformalny układ praktycznie z dnia na dzień można zakończyć.

Pokolenie Piotrusiów Panów

Skoro jest tyle minusów bycia w wolnym związku, dlaczego rośnie ich popularność? Głównym powodem, wymienianym przez psychologów, jest niedojrzałość emocjonalna mężczyzn. Drugim, nieudany związek i przeżycie związanego z nim zawodu miłosnego. Wreszcie trzeci powód to przyzwyczajenie do samotnego życia, do pewnego jego rytmu, który poważny związek drastycznie by zmienił.

Ważnym czynnikiem sprzyjającym wzrostowi liczby luźnych związków jest dynamicznie zmieniające się współczesne społeczeństwo. Od jednostki wzmaga się samodzielności przy zdobywaniu pracy i planowaniu kariery. Zwiększenie swych szans na rynku pracy wymaga ciągłego dokształcania się. W takim świecie zmniejsza się powoli szacunek do tradycji i wartości z nią związanych. W małych miejscowościach schemat pozostaje na razie bez zmian: para, małżeństwo, dziecko. Szczególnie zjawisko rozluźnienia relacji międzyludzkich widać w dużych miastach. Pracujemy więcej, żyjemy szybciej. Efekt? Mamy coraz mniej czasu dla siebie. Jak więc znaleźć czas dla drugiej osoby? Związek, w którym nie musimy brać odpowiedzialności za partnera czy partnerkę, zmieniać swoich nawyków czy iść na kompromisy staje się w dzisiejszych czasach czymś pożądanym i poszukiwanym. Jeżeli pragniesz swobody i uważasz, że taki układ spełni twoje oczekiwania, nie daj się presji otoczenia. W końcu chodzi o twoje szczęście.

mgr Anna Gilewska

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.