• FaceBook
 • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Wolny związek- zasady

wolnyMagdalena nie chciała się angażować w żaden związek. Zobowiązania, zależności, wspólne mieszkanie- to już nie dla niej. Maciej zaproponował jej wolny związek i chętnie się zgodziła. Zlekceważyła uwagi koleżanek: zobaczysz, w końcu się zaangażujesz, bo kobiety tak mają.
-Może tak „mają”- myślała, ale ona przecież wie czego chce. Po miesiącu zaangażowała się uczuciowo. Okazało się, że Maciej też. Mógł jednak powiedzieć: mieliśmy układ, żadnego angażowania się, żegnaj.

Jednak takie sytuacje zdarzają się rzadko. Zazwyczaj jedna strona angażuje się uczuciowo, a druga nie. Prawdą jest, że częściej angażują się kobiety. Mężczyźni lepiej potrafią rozdzielać seks od emocji, dlatego nawet po wielu miesiącach potrafią powiedzieć: koniec z nami, to był tylko seks.

jasne określenie zasad

Wolny związek to określenie rodzaju pewnej relacji pomiędzy partnerami. Obie strony powinny jasno określić czego chcą, a czego nie. Może się okazać, że mają nieco inną wizję wolnego związku.

Zasady wolnego związku możecie modyfikować, jednak zazwyczaj przyjmuje się, że wolny związek polega na tym, że spotykacie się, nie macie żadnych zobowiązań, natomiast macie podobne oczekiwania. Co jeszcze?

 • Nie mieszkacie razem, czyli odpada codzienna rutyna, dyskusje o prozaicznych sprawach.
 • Nie ma zazdrości, bo mieszkacie oddzielnie i nie rozliczacie kogoś z tego co robił w czasie, kiedy był sam. 
 • Łączy was niezobowiązujący seks. Zazwyczaj namiętny, bo nie ma rutyny. Obie strony cały czas dbają o to, żeby być dla siebie atrakcyjne. 
 • Nie ma mowy o zaangażowaniu uczuciowym. Seks to tylko seks, bez uczuć, bez żadnych wyznań miłosnych. 
 • Nie wiecie co to zazdrość i zaborczość. Każdy może spotykać się z kim chce i kiedy chce. 
 • Nie macie wspólnych planów „na przyszłość”.

dla kogo wolny związek

W wolny związek najchętniej wchodzą osoby młode, których nie interesuje założenie rodziny, wspólne mieszkanie, które bardzo dużo pracują i nie mają czasu na związek. Drugą grupę osób stanowią osoby „po przejściach”, czyli takie, które rozstały się z wieloletnim partnerem. Mają już dzieci, wygodne życie i nie chcą już zakładać nowej rodziny.
W wolnym związku może być każdy, kto tego chce. Jednak częściej kobieta godzi się na taki układ, bo partner tego chce, a jej zależy żeby z nim być. Skrycie natomiast myśli o wspólnym domku, białej sukni i dzieciach, bo wierzy, że może on się jednak w niej zakocha.
Obie strony powinny być wolne. Zazwyczaj źle kończą się wolne związki, gdy jedna ze stron jest wolna a druga ma męża (żonę). Jeżeli jedna ze stron się zakocha, to kończy się to łzami i złamanym sercem. Mąż nie porzuci żony, a kobieta raczej nie porzuci męża.

teoria- teorią, a życie-życiem

Decydując się na wolny związek, nigdy nie możesz mieć pewności, że się nie zaangażujesz. Dlatego przemyśl, czy dasz radę w sytuacji gdy ty się zakochasz, a usłyszysz, że dla niego to był tylko układ i on zupełnie nic nie czuje. Może też być tak, że kobieta się nie zaangażuje, natomiast zrobi to mężczyzna.

Na początku ustalacie zasady. Trzymanie się tych reguł wcale nie jest takie proste. W praktyce któraś ze stron może je złamać. Ustaliliście, że każde z was może spotykać się również z innymi. Ty spotkałaś się z kimś, a on był wściekle zazdrosny. Przymknęłaś na to oko. Uzgodniliście, że każde z was ma swoje życie i nie angażujecie się w swoje problemy. Jednego dnia on chce przyjechać, bo miał bardzo ciężki dzień. Ty nie masz na to ochoty, bo też miałaś kiepski dzień i chcesz być sama. On tego nie rozumie.
Nigdy nie wiadomo kiedy któraś ze stron poczuje się źle, niezrozumiana, czy zacznie chcieć czegoś więcej. Wolny związek to relacja międzyludzka, wszystko może się wydarzyć.

Nie jest istotne jak określimy daną relację i czy to określenie idealnie odda jej charakter. Ludzie zawsze będą dyskutować co jest lepsze a co gorsze. Nie każde małżeństwo jest takie samo i nie każdy wolny związek jest identyczny. Zarówno jedno jak i drugie może nie przynosić szczęścia i satysfakcji. Tak naprawdę ważne jest to, czego w danym momencie potrzebujemy.

Znaczenie symboli

 • Nowi doradcy
 • Stali doradcy
 • Współpracownik
 • Dostępny przez telefon
 • Dostępny przez SMS
 • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.