• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Dlaczego zdradzamy?

Szczęśliwa paraJaki znak jest najwierniejszy
Kto zdradza najczęściej

Okazuje się, że powodów niedochowania wierności może być wiele a niektóre z nich będą wspólne dla obu płci. Dużą rolę będą odgrywać takie czynniki jak: temperament, światopogląd czy poczucie lojalności wobec partnera czy partnerki. Przeprowadzone badania udowodniły także wpływ poziomu hormonów ( u mężczyzn testosteronu, w kobiet estradiolu) na zwiększenie ryzyka wystąpienia zdrady. Trzeba jednak pamiętać, że każdy z nas jest inny, a co za tym idzie uogólnianie poniższych uwag do konkretnej osoby nie zawsze jest uzasadnione. Niemniej warto wiedzieć, jakie trudności, pojawiające się w czasie trwania każdego związku, w szczególności pchają nas w ramiona innych ludzi.

Jednym z ważniejszych powodów jest niezadowolenie z życia seksualnego. Tyczy się to przede wszystkim osób z wysokim libido, mających poczucie, iż partner bądź partnerka nie zaspokaja ich seksualnych potrzeb. Trwająca dłuższy czas nuda i monotonia również nie wyjdzie na dobre żadnemu związkowi. Niektóre znaki zodiaku, takie jak Byk czy Rak potrzebują co jakiś czas nowych doznań seksualnych, pewnego urozmaicenia i stymulacji ze strony otoczenia. Warto zapewnić im odrobinę ekscytacji. Zarówno panów i jak panie mogą pozytywnie zaskoczyć propozycja wykorzystania w sypialni sex gadżetów. Monotonię przerwie, na przykład,  odgrywanie ról w łóżku. Ponadto dominującego byka zaskoczy przejęcie inicjatywy przez partnerkę. Należy jednak pamiętać, by podczas tych pikantnych zabaw liczyć się przez cały czas z wolą i pragnieniami ukochanej osoby.

Żaden związek nie jest całkowicie wolny od kłótni i nieporozumień. Jeżeli pojawiają się rzadko i są konstruktywnie prowadzone, powodują rozładowanie negatywnych emocji i oczyszczenie atmosfery. Jednak zbyt częste osłabiają więź między dwojgiem kochanków a w konsekwencji mogą doprowadzić do poszukiwania szczęścia u boku innej osoby. Osoby spod znaku Bliźniąt, Strzelca i Lwa mają silnie wykształconą inteligencję interpersonalną, posiadają rozwinięte kompetencje komunikacyjne, ale z drugiej strony są skłonne do próżniactwa i pozerstwa. Lubią mieć rację we wszystkim a do tego być w centrum uwagi. To może rodzić konflikty, dlatego najlepiej, by partnerzy tych osób posiadali zdolność do dyplomatycznego rozwiązywania zaistniałych problemów.

Czasami zdradzamy w odpowiedzi na zdradę. Nie jest to dobre rozwiązanie, ale zdrada jest ciężką próbą dla związku i różnie radzimy sobie z tak trudną sytuacją. Zwłaszcza Skorpiony są skore do odreagowywania nagromadzonej złości i żalu zgodnie z zasadą „ oko za oko, ząb za ząb”. Cechuje je tendencja do rozpamiętywania doznanych urazów i brania za nie odwetu.

RomansowanieMówi się, że okazja czyni złodzieja. Niestety są wśród nas tacy, którym  wystarczy nadarzająca się okazja, by zdradzić czyjeś zaufanie. Swoich partnerów i swoje partnerki taktują jak zdobycze, każda kolejna jest przyprawiającą o dreszczyk przygodą. Naukowcy zwracają uwagę, że u zwierząt monogamia jest rzadkością a samce wielu gatunków ssaków tworzą związki jednocześnie z wieloma partnerkami lub często je zmieniają. Część z nich wysuwa pogląd, iż pod tym względem ludzie nie różnią się tak bardzo od zwierząt. Czy rzeczywiście monogamia jest tylko efektem socjalizacji? Horoskop Barana mówi nam, że mężczyzna spod tego znaku jest typem wojownika- przywódcy stada. Lubi dyktować swoje warunki, nie znosi zrzędzenia partnerki. Nieustanne wymówki i narzekania bardzo nadwyrężają jego cierpliwość. Dlatego Panny muszą uważać, by ich krytycyzm nie przerodził się w małostkowość i nietolerancję wobec cudzych słabości. Każdy z nas pragnie przecież kogoś wyrozumiałego i czułego na jego potrzeby.

Są też tacy, którzy nie widzą w samej zdradzie problemu, dopóki nie wyjdzie ona na jaw. Nim to nastąpi nie uważają, że robią coś złego, gdyż według nich zdrada pozostająca tajemnicą nie rani. Dotyczy to zwłaszcza Ryb, które często interpretują rzeczywistość w sposób bardzo subiektywny i mający niewiele wspólnego z realną sytuacją. Osoby spod tego znaku są poza tym nieodpowiedzialne i skupione na sobie.

Brak zrozumieniaOstatnim i jednocześnie najtrudniejszym do przezwyciężenia czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo wystąpienia zdrady jest brak miłości. Pozbawiony jej związek nie daje radości żadnemu z partnerów. Prędzej czy później szukają jej w ramionach kogoś innego. Wodnik jest typem człowieka, który notorycznie podkreśla swoją niezależność i zwykle nie angażuje się w związek. Takie zachowanie jego partnerka może interpretować   jako chłód emocjonalny. Z kolei Koziorożce powinny pamiętać, by nie przesadzać z wymaganiami wobec siebie i innych. Zimny rozsadek, jaki charakteryzuje osoby spod tego znaku, potrafi zabić nawet najcieplejsze uczucia.

 

 

Niezależnie od tego spod jakiego znaku zodiaku jesteś, czy wierzysz w horoskopy, cechy charakteru przypisane do znaków zodiaku czy nie - zawsze możesz porozmawiać na temat swoich wąpliwości. Doradcy ezoteryczni to osoby obdarzone wyjątkową empatią, wrażliwością, przenikliwością i potrafiące zrozumieć zarówno człowieka jak i sytuację w jakiej sie znajduje. Po rozmowie możesz oczekiwać wsparcia, wskazówek, dobrej rady. Często spojrzenie innej (obcej ) osoby pozwala na lepsze zrozumienie siebie i wyciągniecie wniosków na przyszłosć.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.