• FaceBook
 • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Związek

Związek to relacja dwóch osób, które łączy uczucie albo zależność. Poważny związek opiera się na miłości, wyznawaniu tych samych wartości i podobnym odbiorze świata i ludzi.

W udanym i szczęśliwym związku znajdziemy: wsparcie, zaufanie, bezpieczeństwo, szacunek, intymność, namiętność, zaangażowanie. Im więcej macie połączeń w sferach fizycznej, serca i umysłu- tym związek jest bardziej udany.

W każdym związku pojawiają się kryzysy. Mogą wywołać je zazdrość, zdrada, obwinianie partnera i wiele innych zachowań.

Może mówisz: ten związek mnie niszczy, ten związek nie ma sensu ? Pamiętaj, że kryzysów nie da się zupełnie uniknąć. Należy je przezwyciężać i rozwiązywać.

Na naszej stronie przeczytasz o problemach występujących w związkach, o tym jak dbać o związek, dowiesz jak go utrzymać oraz jak powinien wyglądać udany związek.

 • Wróżka Ewelina

Czy można przyjaźnić się z byłym?

przyjaznZerwaliście, a jednak on chce żebyście byli przyjaciółmi. Czasami jesteś pewna, że w ogóle nie chcesz go znać. Nawet spotykając go przypadkiem nie przywitasz się i odwrócisz głowę. Jednak czasami rozstanie nie jest burzliwe i tak emocjonalne. Wtedy myślisz czy to dobry pomysł. Zastanów się po co ci taka przyjaźń, co możesz zyskać a ile stracić.

Czytaj więcej

 • Wróżka Ewelina

Jak pisać, żeby odpisywał

pisanieŻyjemy w wirtualnym świecie wiadomości. SMS-y, maile, komunikatory internetowe są stale pod ręką, w dowolnym miejscu i o każdej porze dnia i nocy. Dlatego problem „nie odpisał mi” wcale nie jest banalny.
To jak piszesz- świadczy o tym jak myślisz. Sposób pisania jest formą wyrażania twoich myśli, inteligencji i oddaje twoją osobowość. Podobno wysyłanie dużej ilości wiadomości do mężczyzny, to przypadłość wielu kobiet. Wynika to z braku cierpliwości oraz tego, że „chcą wiedzieć” jak najszybciej i jak najwięcej. Jakie błędy popełniają kobiety? Co go denerwuje, zniechęca oraz jak pisać, żeby on odpisywał.

Czytaj więcej

 • Wróżka Renata

Jak rozpoznać, że on kłamie

kłamstwoIm lepiej kogoś znamy- tym szybciej orientujemy się kiedy kłamie. Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy on kłamie jest wariograf. Jednak jego użycie w codziennych sytuacjach jest zbyt skomplikowane Pozostaje uważność w słuchaniu i obserwacja mowy ciała.

Czytaj więcej

 • Wróżka Ewelina

On nie odpisuje

nie piszeSpotkanie było udane. A jednak po randce on nie pisze, nie dzwoni. Czekasz i zastanawiasz się dlaczego. Może jednak coś „zepsułaś”, może on nie chce cię znać, a może coś mu się stało? Zastanawiasz się czy napisać pierwsza? Dlaczego on nie pisze. Kiedy warto się odezwać i co napisać.

Czytaj więcej

 • Wróżka Renata

Duża różnica wieku między partnerami

różnica wiekuMłoda dziewczyna wiąże się ze sporo starszym mężczyzną. Czy to oznacza, że brakowało jej ojca? Młody chłopak wiąże się z dużo starszą kobietą. Czy to znaczy, że szuka matki albo sponsora? To są stereotypy. Ktoś w nie wierzy? Oczywiście, że tak. Bo czasami się sprawdzają. Jednak nie zawsze. I dlatego cały czas różnica wieku większa niż 10 lat budzi wątpliwości. Im ta różnica jest większa, tym więcej budzi kontrowersji i plotek (to na pewno dla kasy, bez uczucia).

Czytaj więcej

 • Wróżka Róża Alicja

Powinnam pozostać, czy powinnam odejść?

c_200_150_16777215_00_images_stories_profile_cartagena-1330387_1920.jpg

Wiosna inspiruje nas do zmian w codziennym życiu. Robimy domowe porządki, wyrzucając lub oddając niepotrzebne rzeczy: ubrania, przedmioty dekoracyjne, podumarłe kwiatki doniczkowe.  Robimy to, ponieważ podświadomie czujemy, że nie służą już one naszemu najwyższemu dobru.  Robimy to łatwiej lub trudniej, wolniej lub szybciej...ale ogólnie rzecz biorąc, dajemy sobie z tym radę.

Czytaj więcej

 • annas

Niegrzeczny chłopiec. To tylko przygoda

facetSpontaniczny, uroczy, szorstki i tajemniczy. Niegrzeczny chłopiec. Z pewnością zdarzyło ci się, że kiedyś zwariowałaś na jego punkcie. Grzeczne dziewczynki lubią niegrzecznych chłopców. Za mąż wychodzą jednak za tych grzecznych. Jakie kobiety wybierają niegrzecznych chłopców? Co je w nich pociąga? I dlaczego mniej interesują się tymi „porządnymi”?

Czytaj więcej

 • annas

I ukarzę cię milczeniem. Ciche dni

cicheCiche dni to temat wielu żartów. Jednak osobom, którym akurat się przytrafiają, wcale nie jest do śmiechu. Ciche dni to nic innego jak forma obrażenia się na partnera. Milczenie, które następuje po kłótni, stanowi formę kary i ma skłonić partnera do poczucia winy a w konsekwencji wymusić na nim zmianę zachowania. Focha strzelają zarówno kobiety jak i mężczyźni. A ciche dni potrafią czasami trwać bardzo długo.

Czytaj więcej

 • annas

Nie mogę mu zaufać. Jak sprawdzają kobiety

zaufanieZaufanie. Łatwo powiedzieć, trudniej z nim żyć. Każdy kiedyś ufał. Do pewnego momentu. Dopóki nie okazało się, że on zdradzał. Dopóki nie okazało się, że on oszukiwał. Dopóki on nie zerwał na kilka dni przed ślubem. Postanowiłaś, że drugi raz nie będziesz łatwowierna. Będziesz czujna. Na początku mu ufasz, jednak po jakimś czasie zaczynasz myśleć i kontrolować.

Czytaj więcej

 • annas

On nic nie czuje.  Trudny partner- aleksytymik

rycerzWiedziałaś, że taki „zimny” już jest. Nie przeszkadzało ci to, bo nie lubisz romantycznych poetów, którzy wypłakują ci się w rękaw i wzdychają urażeni, bo powiedziałaś jedno słowo za dużo. Wydawali ci się jacyś niemęscy. A ten to „prawdziwy facet”.

Czytaj więcej

 • annas

Wolny związek- zasady

wolnyMagdalena nie chciała się angażować w żaden związek. Zobowiązania, zależności, wspólne mieszkanie- to już nie dla niej. Maciej zaproponował jej wolny związek i chętnie się zgodziła. Zlekceważyła uwagi koleżanek: zobaczysz, w końcu się zaangażujesz, bo kobiety tak mają.
-Może tak „mają”- myślała, ale ona przecież wie czego chce. Po miesiącu zaangażowała się uczuciowo. Okazało się, że Maciej też. Mógł jednak powiedzieć: mieliśmy układ, żadnego angażowania się, żegnaj.

Czytaj więcej

 • annas

Zrobię dla ciebie wszystko! Obsesja miłosna

miłosnaZrobię dla ciebie wszystko!!! Myślisz, że takie słowa oznaczają prawdziwą miłość? Niekoniecznie. Chociaż brzmią jak płomienne i romantyczne wyznanie uczucia- to jednak najczęściej nie oznaczają miłości, a jedynie miłosną obsesję.
Miłość powinna uszczęśliwiać, otwierać serca. Jednak czasami miłość zamienia się w obsesję. I wtedy przestaje być miłością a staje się zaburzeniem.

Czytaj więcej

 • Wróżka Ewelina

Co mówi prezent o mężczyźnie

prezentMężczyzna nie wręcza prezentu kobiecie na której mu nie zależy.
Dlatego, jeżeli nie jesteście jeszcze w związku, a on po paru spotkaniach wręczył ci prezent- to zwykle ma poważniejsze zamiary i raczej nie da o sobie szybko zapomnieć.
Prezenty oraz sposób ich wręczania sporo powie o mężczyźnie. Co najczęściej kupują mężczyźni i co to oznacza?

Czytaj więcej

 • annas

Jak zakończyć związek

zerwanieNie chcesz już dłużej angażować się w ten związek. Nie zależy ci. Nie cieszą cię te spotkania i czujesz, że coraz bardziej pogrążasz się w złości, niezadowoleniu, rozgoryczeniu. Jednak odkładasz rozmowę o rozstaniu. Często osoba, która chce zakończyć związek, nie potrafi tego zrobić. Nie mówi o co jej chodzi. Zaczyna dziwnie się zachowywać. Przestaje się odzywać, unika partnera, a jak już dojdzie do spotkania- to się złości i ma o wszystko pretensje. Partner nie wie o co chodzi. Często szuka winy w sobie. A właściwie chodzi tylko o jedno. On/ona chce zerwać, a nie ma odwagi powiedzieć tego „prosto w oczy”.

Czytaj więcej

 • annas

Czy dać mu drugą szansę?

szansa„Zerwał ze mną z dnia na dzień. Tak po prostu przestał się ze mną kontaktować. Gdy do niego zadzwoniłam- to powiedział, że mnie lubi, ale nie kocha. Płakałam, nie chciało mi się żyć. Nagle on po miesiącu odezwał się do mnie. Powiedział, że żałuje, że za mną tęsknił i żebyśmy dali sobie drugą szansę. Na początku się ucieszyłam. A teraz nie wiem co robić”. Historia Moniki jest typowa. Powodów zerwań jest sporo. A rozstania i powroty nie są żadną bajką. To życie. Co zrobić, gdy on chce wrócić? Chce żebyście znowu byli razem. Bo przemyślał, bo zatęsknił, żałuje. Czy dać mu drugą szansę?

Czytaj więcej

 • annas

Czy można znaleźć miłość w internecie?

randkaCoraz więcej osób poznaje się w internecie. Jedni krytykują, drudzy przestrzegają przed taką formą zawierania znajomości, a jeszcze inni są zadowoleni. Gdzie leży prawda? Jak zwykle pośrodku. Czy można znaleźć miłość w internecie?

Czytaj więcej

 • annas

Dlaczego mój związek znowu się rozpadł?

zwiazekZnowu rozstałaś się z kimś po kilku tygodniach (miesiącach) związku? Właściwie to związek rozpadł się zanim zaczął się na dobre. I zawsze jest tak samo. Na początku radość i szczęście. Masz wrażenie, że „to ten” i idealnie do siebie pasujecie. On cię fascynuje, nie możesz doczekać się kiedy go zobaczysz. Potem mija jakiś czas i już nie jest tak pięknie.

Czytaj więcej

Znaczenie symboli

 • Nowi doradcy
 • Stali doradcy
 • Współpracownik
 • Dostępny przez telefon
 • Dostępny przez SMS
 • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.