• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Wróżka Ewelina

Serce w klatce, o blokadach na sercu

seSerce stworzone zostało do miłości (bezinteresownej, uniwersalnej). Jest ono najsubtelniejszym ośrodkiem energetycznym w naszym ciele. Każde serce jest wrażliwe i jest podatne na zranienia, co sprawia, że wszelkie doznane „krzywdy” emocjonalne odczuwamy również fizycznie. Serce potrafi boleć, kłuć, ciążyć, pękać z bólu. Ten ból trudno nam wytrzymać. Jeśli raz, albo kilka razy zostaliśmy zranieni, czy przeżyliśmy „rozpacz serca”, to często wolimy je zamknąć. Po co ? Żeby więcej nie czuć tego bólu. W rezultacie zamykamy swoje serce w różne „klatki”.

Serce w klatce

Osoby jasnowidzące, czy bioenergoterapeuci przeprowadzając zabiegi energetyczne, często widzą takie przerażające obrazy. Nie zawsze są one rezultatem tego co akurat przeżyliśmy, bo często przenosimy je z innych żyć. Nie rozwiązując problemów z jakąś osobą (zwłaszcza miłosnych), chowając urazy, czy poczucie skrzywdzenia, albo chęć zemsty: „za moją krzywdę! I zobaczysz sam jak to jest cierpieć i być skrzywdzonym!”sami ściskamy swoje serca w pancerze, zamykamy na kłódki, dziurawimy nożami, czy innymi narzędziami. Stawiamy „na baczność” za murem: „O nie! Nikt już się do mnie nie przebije i mnie nie skrzywdzi!”.

Jak żyjesz ze zduszonym sercem

W rezultacie żyjesz ze zduszonym, poblokowanym sercem. Nie czujesz miłości! Jesteś sztywny. Inni widzą twoje smutne oczy i brak spontaniczności w wyrażaniu radości. Sam przyznajesz, że tak mało cię cieszy i satysfakcjonuje. 
Nie czujesz połączenia z sercami innymi ludźmi, tego ciepła co łączy i wzmacnia. Przytulasz kogoś i … nic nie czujesz! Rozum podpowiada: „to bezpieczne, no przecież się przytulam”. Jasne- gest zewnętrzny jest, tylko odczuć wewnętrznych brak.

Z blokadami na sercu nie umiesz wybaczać, albo ciężko przychodzi ci wybaczanie innym ludziom. Prowadzi to do tego, że odczuwasz smutek, a nawet wpadasz w depresyjne nastroje. Nie chcesz spotykać ludzi, odtrącasz ich: „bo po co, jak mnie „krzywdzą”, niesamowicie cię denerwują. Nie współodczuwasz, mówisz: „sama sobie jest winna, to jej wina, to nie moja sprawa, niech sama sobie radzi, skoro była taka głupia i tak powiedziała (postąpiła)”. Nie masz w sobie zrozumienia dla ludzkich słabości (i do swoich najczęściej też).

Nie potrafisz rozpoznawać swoich uczuć. Najczęściej czujesz smutek i żal (obwiniając za to inne osoby), albo emocje wprawiają cię w roztrzęsienie i jesteś tak pogubiony, że nie możesz sobie znaleźć nigdzie miejsca. Nie umiesz posiedzieć w ciszy, żeby usłyszeć swój „wewnętrzny głos”, więc uciekasz w tv, gry komputerowe, imprezy, inne zajęcia (żeby tego nie czuć).

Z zablokowanym sercem tworzysz związki, bo nie chcesz być sama, ale nie ma tam czystego połączenia serc. „Miłość” jest relacją przypominającą układ biznesowy z jasno określonymi zasadami. Układ polega na tym, że ile ja daję tobie- ty musisz również mi dać. Ja daję ci zainteresowanie, dbam o ciebie- ty również masz tak robić. W taki układ, bez połączenia serc, dobierają się najczęściej osoby o takich samych zainteresowaniach, albo jakimś wspólnym, czy zbliżonym celu życiowym.

Z blokadami na sercu nie odczujesz miłości, a więc seks będzie tylko fizyczną przyjemnością, rozładowaniem napięcia seksualnego, które nie ma nic wspólnego z miłością. Tylko z otwartym sercem uprawiając seks możesz odczuć miłość!

Żyjesz iluzją

Wbrew pozorom, z blokadami na sercu, wcale nie unikamy rozmów o miłości. Chętnie o niej mówimy i rozprawiamy, a najlepiej głośno i tak, aby inni wokół to widzieli i słyszeli. Podpierając się cudzymi opiniami, jesteśmy przekonani, że sami tak czujemy.

Ale to co głośne- to w środku jest najczęściej puste. To stwarzanie pozorów przed...samym sobą, zgodnie z zasadą, że jeśli inni uwierzą, że odczuwam, to może i ja w końcu w to uwierzę i zacznę to odczuwać. Im bardziej nie czujemy miłości- tym więcej mówimy o niej innym, a nawet oferujemy im pomoc! Jakbyśmy sami przed sobą chcieli pokazać, że miłość: „tak, znam ją, doskonale wiem o co chodzi”. Zapominając jednak, że miłość to nie słowa, ale czucie. Myśląc (a nie odczuwając)- racjonalizujesz uczucie, nie doświadczając przy tym żadnych większych poruszeń serca. Bo serce nie mówi, ale odczuwa. Słowa to intelekt, rozumowanie, wypływają na zewnątrz. Dlatego same słowa, bez odczuć są puste. Eckhart Tolle powiedział, że: „Miłość nie jest na zewnątrz ciebie, lecz głęboko w tobie”. Jeśli jej nie odczuwasz, to każde jej wyrażenie tylko słowem, będzie puste i nie będzie miłością.

Skąd się biorą blokady serca

Nie ma człowieka, który miałby zupełnie czyste serce. Poprzednie inkarnacje pozostawiły w naszych sercach sporo różnych „pamiątek”. Podczas zabiegów energetycznych w których oczyszcza się serce, widać często przerażające rzeczy. W sercach ludzi najczęściej widać ostrza (to zranione miłości), kraty i kłódki! (to zamknięcie serca na miłość z obawy przed zranieniem), to również różne inne symbole (nakładane w różnych tajnych stowarzyszeniach religijnych i magicznych poprzez składane przysięgi i śluby), to różnej wielkości kolce (niektóre serca są tak nimi „najeżone”, że są czarne jak smoła i przypominają kolczatki, które odbijają każdą energię). 
Nie wyrazisz miłości jeśli masz zablokowane serce! Dlatego jeśli czujesz ból serca- oczyść je.

Jak oczyścić serce, jak je odblokować?

Pomoc innych osób

Możesz poprosić o pomoc bioenergoterapeutę (jednak ostrożnie, najlepiej gdyby była to zaufana osoba, a nie pierwsza z brzegu).

Kiedy spotykasz osobę, która otwiera ci serce

Kolejnym „sposobem” jest spotkanie na swojej drodze osoby, która otwiera ci serce. Kiedy ktoś cię pokocha, to uruchamia proces energetyczny, który bardzo powoli usuwa z twojego serca różne ”zanieczyszczenia”, leczy rany. Jednak nie może tego zrobić „na siłę”, czy jednostronnie, bo jedynym warunkiem jest, żeby osoba z zablokowanym sercem wyraziła zgodę (w myślach, czy podświadomie) na taki kontakt.

Takie oczyszczanie serca jest procesem. Im bardziej masz zamknięte serce- tym trwa on dłużej, bo serce się buntuje, a właściwie to buntuje się rozum, który cały czas przetwarza wspomnienia: „nie, nie posłucham serca, bo będę za dużo czuł. Stworzę sobie bariery ochronne, niech on/ona nie myśli, że może na mnie wpłynąć, że się otworzę, że będę bezbronny i dam się znowu skrzywdzić”.
W rezultacie nie dajesz się krzywdzić, ale ranisz drugą osobę, nie pozwalasz też sobie pomóc. Odtrącasz ją/ jego mówiąc: „ja nie umiem nikogo pokochać, chcę być sam”, mówisz słowa, których nie chcesz wypowiedzieć, albo robisz rzeczy, których nie chcesz robić.
W dodatku ta osoba bardzo cię denerwuje. W zasadzie to nikt nie denerwuje cię w takim stopniu jak ona. Jeśli powie, albo zrobi coś nie po twojej myśli, to jesteś rozczarowany i zły na nią. Wynika to z tego, że to właśnie od tej osoby najwięcej oczekujesz. A najbardziej złości cię to, że nie możesz zachowywać „zimnej krwi” przy niej, że cię porusza i że jeśli zaraz nie wyrazisz swoich emocji, to pękniesz na tysiąc małych kawałków. No i dobrze! Bo podstawową sprawą, żeby pozbyć się blokad z serca jest uwolnienie i swobodne wyrażanie swoich emocji, a nie tłumienie ich jak w bunkrze.

Jeśli to Ty otwierasz czyjeś serce, to lepiej zaakceptuj, że to potrwa, a czasami dostaniesz cios prosto w serce. Im bardziej zamknięte serce- tym cios będzie boleśniejszy.

Ulecz sam(a) swoje serce

I to jest najbezpieczniejsza, najmniej inwazyjna opcja. Bo możesz serce oczyszczać sam (a). Sposobów jest kilka, ale zanim je omówię, kilka słów odnośnie inteligencji serca.

Inteligencja serca

Mówiąc o transcendentalnym wymiarze serca energetycznego należy wspomnieć o tym, że łączy się ono z całym wszechświatem. Wszyscy jesteśmy połączeni energetycznie. Serce człowieka jest zdolne do wibrowania na bardzo wysokich poziomach, dużo silniejszych niż pole elektromagnetyczne mózgu ludzkiego. Serce energetyczne sięga głębiej, łącząc się z podświadomością, a nawet nadświadomością, w przeciwieństwie do mózgu, który jest w stanie objąć tylko świadomość. Brak blokad na sercu sprawia, że możesz łączyć się ze Źródłem (nazywanym również Boską Energią), dzięki czemu żyjesz miłością, czyli kochasz siebie i wszystkich ludzi i cały świat, wiesz po co żyjesz, cieszysz się małymi rzeczami, współczujesz i odczuwasz. Potrafisz dawać i przyjmować.

O metodach oczyszczania serca napiszę w następnym artykule.Ostatnio dodane artykuły przez: Wróżka Ewelina


Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.